LRTK: „Ren TV Baltic (Lietuva)“ galimai kursto tautinę nesantaiką (0)

Ren tvPaskutiniu metu Lietuvos radijo ir televizijos komisija vis dažniau svarsto rusiškų programų turinio atitikimą Lietuvos Respublikos įstatymams ir, pastebėjusi galimus pažeidimus, imasi reikiamų priemonių jiems pašalinti savo kompetencijos ribose.

Šiandienos posėdyje komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl Jungtinės Karalystės jurisdikcijai priklausančios ir Lietuvoje retransliuojamos programos „Ren TV Baltic (Lietuva)“ skleidžiamos informacijos.

Š. m. lapkričio 19 d. šios programos laidoje „Paklydimo teritorija“ paskleista viešoji informacija daugeliu atvejų nebuvo paremta įrodymais, programos žiūrovai nuteikinėjami priešiškai, kurstoma tautinė nesantaika ir karinės nuotaikos, tokiu būdu galimai pažeidžiant Visuomenės informavimo įstatymo 19 str. 1 dalies 3 punkto nuostatas. Jei ši informacija bus pripažinta pažeidusi minėto įstatymo reikalavimus, komisija laikinai – 3 mėnesiams galės sustabdyti šios programos dalių, pagamintų ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių retransliavimą Lietuvoje.

Anksčiau lapkritį tiriant Lietuvoje retransliuojamas rusiškas programas „RTR Planeta“ ir „NTV Mir Lithuania“ komisijai kilo įtarimas dėl netinkamo informacijos pateikimo, žurnalistų etikos principų, Visuomenės informavimo įstatyme įtvirtintų reikalavimų nesilaikymo – informaciją pateikiant šališkai, neparemiant įrodymais, žiūrovą bandant nuteikti norima linkme, galimai kurstant karą ir neapykantą. Dėl šių dviejų programų komisija jau pradėjo visas reikiamas procedūras. Jeigu kompetentingos institucijos bei nepriklausomi ekspertai patvirtins ir nustatys, kad „RTR Planeta“ ir „NTV Mir Lithuania“ programose ir vėl buvo skleidžiama draudžiama informacija, komisija galės imtis griežtesnių priemonių ir įstatymais numatyta tvarka sustabdyti šių kanalų retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė