Vyks taptautinių karinių pratybų „Raudonasis liūtas“ svečių ir žiniasklaidos diena (0)

karys-kam.lt-N.Brandto-nuotr-K100

Karys | kam.lt, N. Brandto nuotr.

Gruodžio 11 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone Rukloje (Jonavos r.) vyks tarptautinių pratybų „Raudonasis liūtas“ svečių ir žiniasklaidos diena. Pratybų stebėti atvyks Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika ir Lietuvoje viešintis Danijos kariuomenės štabo viršininkas generolas majoras Hansas Christianas Mathiesenas.

Lapkričio 24 ‒ gruodžio 14 dienomis Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse žvalgybos padalinių pratybose „Raudonasis liūtas“

dalyvauja apie 250 karių iš Lietuvos ir Danijos kariuomenių sausumos pajėgų žvalgybos padalinių. Jose kariai treniruojasi NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti žvalgybines operacijas.

Į pratybas su Lietuvos kariais lapkričio viduryje atvyko apie 140 Danijos karių iš Danijos kariuomenės divizijos 1-osios brigados 3-jo žvalgybos bataliono. Žvalgai atsigabeno ir 70 vienetų įvairios technikos, kurios daugumą sudaro šarvuoti žvalgybos automobiliai MOWAG „Eagle IV“.

Danijos kariai į pratybas Lietuvoje atvyko įgyvendinat NATO viršūnių susitikime Velse sutartas atgrasymo priemones ir Aljanso rytinėje dalyje pratyboms ir mokymams dislokuojant sąjungininkų sausumos pajėgas.

Danijos kariai Lietuvoje treniruosis apie mėnesį.

Stiprinant Baltijos šalių saugumą visose trijose Baltijos valstybėse nuo balandžio mėnesio nepertraukiamai dislokuojamos JAV rotuojamos sąjungininkų sausumos pajėgos. Šiuo metu rotaciją baigia jau ketvirtoji JAV karių pamaina, nuo kitų metų pradžios į Lietuvą atvyks nauja JAV karių rotacija. Dar apie 140 karių lapkričio mėnesį atvykusių lapkritį iš Vengrijos 5-osios Bocskai Istváno pėstininkų brigados 39-ojo pėstininkų bataliono mūsų šalyje liks iki šio mėnesio pabaigos. Kartu su sąjungininkais rotacijos būdu suformuotam bataliono dydžio NATO vienetui priskirta ir apie 150 Lietuvos karių kuopa.

Aljansas, reaguodamas į pasikeitusią geopolitinę situaciją regione, yra sustiprinęs ir Baltijos valstybių oro erdvės ir jūros apsaugą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė