Teismas atmetė R. Karbauskio ieškinį A. Kubiliui (8)

R.Karbauskis ir A.Kubilius | Alkas.lt, koliažas

R.Karbauskis ir A.Kubilius | Alkas.lt, koliažas

Gruodžio 10 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje kurioje buvo nagrinėjamas ieškovų Ramūno Karbauskio ir UAB „Agrokoncernas“ ieškinys atsakovui Andriui Kubiliui. Nuspresta ieškinį atmesti.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis teisminį procesą prieš Seimo narį, Tievinės sąjungos – Krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininką A. Kubilių pradėjo dėl to, kad pastarasis viešai išsakytais teiginiais apkaltino  R. Karbauskį ir jo vadovaujamą UAB „Agrokoncernas“ esą jie  Lietuvoje atstovauja Kremliaus interesus.

„Į teismą aš ir mano įmonė UAB „Agrokoncernas“ kreipėsi dėl Andrius Kubilius viešai skleidžiamos itin užgaulios, tikrovės neatitinkančios informacijos, grubiai pažeidžiančios mano garbę ir orumą bei įmonės dalykinę reputaciją. A. Kubilius šių metų vasario 7 d. seminare „Modernios Lietuvos kūryba: Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“, socialiniame tinkle „Facebook“, TS-LKD interneto svetainėje, žiniasklaidos portale „15min“ paskleidė žinią, neva aš ir mano verslas – UAB „Agrokoncernas“– įtakojami Rusijos, veikia priešiškai Lietuvos valstybės interesams. Analogiška informacija buvo nurodyta ir A. Kubiliaus vadovaujamos partijos paskelbtame dokumente „Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“,– sako R. Karbauskis.

R. Karbauskis ir advokatas Žygimantas Pacevičius pažadėjo šį teismo sprendimą skųsti aukštesnei instancijai: „Gerbiame teismo sprendimą, tačiau matome, jog teismas neatsižvelgė ir nepasisakė dėl daugelio mūsų argumentų, neįvertino svarbių bylos faktinių aplinkybių, ginčo publikacijų konteksto bei teiginių tarpusavio ryšio. Šios priežastys lėmė neteisingo ir nepagrįsto teismo sprendimo priėmimą. Todėl ketiname jį skųsti“.

R. Karbauskis pasidžiaugė, kad bylos nagrinėjimo metu buvo nustatytos aplinkybės, įrodančios, jog pastangos kompromituoti jį ir jo verslą tebuvo A. Kubiliaus viešųjų ryšių akcija, kuria, esa buvo siekiama sukompromituoti jį kaip politinį konkurentą.

„Kubilius įrodinėjo, esą jis tik išdėstė savo vertinimus, kurių visuomenė negalėjusi suprasti kaip kaltinimų man ir mano verslui veikiant prieš Lietuvos interesus. Teisme atsakydamas į klausimą, „ar Jūs teigiate, kad Ramūnas Karbauskis ir jo verslas veikia įtakoti Rusijos ir už tokį veikimą gauna geresnes verslo sąlygas?“, A. Kubilius nedviprasmiškai atsakė – „aš tokių duomenų neturiu.“ Be abejo, tokių duomenų A. Kubilius ir negalėtų turėti, kadangi niekuomet neveikiau prieš Lietuvos interesus, nesu niekaip įtakotas Rusijos politikų“, – teigė R. Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio jis Rusijos „minkštųjų galių įrankiu“ viešai buvo įvardintas todėl, kad yra visuomeniškai ir socialiai aktyvus ir turi kitokią, nei A. Kubilius ir jo vadovaujama TS-LKD, nuomonę dėl žemės pardavimo užsieniečiams, atominės elektrinės statybų bei skalūnų dujų žvalgybos.

Teismo metu A. Kubiliui nepavyko savo teiginių apginti slapta Valstybės saugumo pažyma. Teismas, ieškovų iniciatyva iš Valstybės saugumo departamento išsireikalavęs A. Kubiliaus minėtą pažymą, nustatė, jog susipažinus su jos turiniu paaiškėjo, kad Valstybės saugumo pažyma neturi nieko bendro su nagrinėjama byla. Pasak R. Karbauskio teisme paaiškėjo, kad A. Kubilius nenori prisiimti atsakomybės už savo paties kartu su TS-LKD partijos nariais rengtą dokumentą „Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“. Teisme A. Kubilius, atsakydamas į R. Karbauskio advokato klausimą, kas turi atsakyti už strategijoje paskleistos informacijos atitikimą tikrovei, patarė pasižiūrėti kodeksą. Tuo tarpu A. Kubiliaus advokatas aiškiai nurodė, jog A. Kubilius nėra atsakingas už strategijoje paskelbtą informaciją, kadangi ją parengė autorių kolektyvas…

Primename, kad šių metų vasario pradžioje paskelbtame TS-LKD darbo grupės dokumente „Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“ buvo paskelbtas išsamus tariamų Lietuvos priešų ir Kremliaus sąjungininkų sąrašas.  Pasak šio dokumento Kremliaus interesus Lietuvoje atstovauja: Gediminas Žiemelis, Ramūnas Karbauskis, „Achemos“ koncernas, Viktoras Uspaskichas, „Arvi“, „Dujotekana“, „Icor“, „City service“, Artūras Zuokas, Rolandas Paksas, Andrius Janukonis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė