Kasdienybės istorijoje – sovietinės epochos atgarsiai (0)

Knygos viršelisGruodžio 11 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų 1) vyks kultūros istorikės Violetos Davoliūtės-Opgenorth vieša paskaita, kurioje autorė bandys atskleisti, kaip žmonių kasdienybės istorijos ir buitinio gyvenimo detalės padeda geriau pažinti sovietmečio epochą.

Violeta Davoliūtė – kultūros istorikė, disertaciją apgynusi Toronto universitete (Kanada), šiuo metu dirba Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, kur vykdo tyrimą apie Vidurio Europoje vykusius priverstinius gyventojų iškeldinimus. Knygos „Sovietinės Lietuvos kūrėjai ir griovėjai: atmintis ir modernybė po karo“ (anglų kalba) autorė sako: „Praeitį galima suvokti įvairiais būdais. Tradiciniai šaltiniai yra oficialūs dokumentai, publikacijos spaudoje, statistikos duomenys, kuriuose jau tarsi savaime apibrėžiama, kas yra reikšminga ir verta užfiksuoti. Tačiau ši medžiaga leidžia pamatyti tai, kas svarbu pačiai valstybei, bet neatsako į klausimus, kaip sovietinė ideologija veikė žmogų, kas lėmė jo vienus ar kitus pasirinkimus.

Norint geriau suvokti žmogaus vertybines pozicijas ir pasaulėžiūrą autoritarinio, represinio režimo sąlygomis, reikia tyrinėti emocinę kultūrą, tradicinius šaltinius papildyti kasdieninio gyvenimo detalėmis, žodine istorija, memuarais, literatūra, meno kūriniais.Tik atsiremdami į šias detales ir mažąsias istorijas, įstengsime prasiskverbti pro didžiųjų istorijos naratyvų masyvus ir geriau suvoksime šio sudėtingo istorijos laikotarpio daugiasluoksniškumą.“ Gal tada ir Žaliojo tilto skulptūros Vilniuje ar kitas sovietinio laikotarpio palikimas bus interpretuojamas be nostalgijos ar skausmingo susipriešinimo?

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė