Kariuomenės ir visuomenės atstovai aptarė Sausumos pajėgumų stiprinimą (2)

kam.lt | L.Ambrozevičiūtės nuotr.

kam.lt | L.Ambrozevičiūtės nuotr.

Gruodžio 9 d. Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyko ekspertinės diskusijos, kurių metu buvo aptarta Sausumos pajėgų mechanizacijos programa ir jos plėtros kryptys. Diskusijos metu išsakyti siūlymai bus apibendrinti ir pateikti Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybei kaip rekomendacijos dėl tolimesnio programos vystymo ir pasirengimo peržiūrėti ginkluotųjų pajėgų koncepciją.

Renginyje dalyvavo įvairių sričių specialistai iš Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės, Baltijos gynybos koledžo, Jungtinės Karalystės, JAV, kitų valstybės institucijų ir visuomenės atstovai. Diskusija vyko analizuojant išgalvotą scenarijų ir aptariant ekspertines įžvalgas į scenarijuje modeliuojamas situacijas.

„Mūsų tikslas buvo paskatinti įvairių sričių ekspertus iš ginkluotųjų ir civilių struktūrų kritiškai pažiūrėti į mechanizacijos programą ir diskusijų metu surasti bendrą sutarimą apie tai, kokį pranašumą mechanizacijos programa suteiks mūsų Sausumos pajėgoms,“ – teigia kariuomenės Mechanizacijos programos kuratorius Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius pulkininkas Darius Užkuraitis.

Diskusijų metu, atsižvelgiant į pasaulinę praktiką, buvo aptarta, kokio tipo pėstininkų kovos mašinų platformas turėtų apimti mechanizacijos programa, kokią ugnies galią turėtų turėti įsigyjamos priemonės. Taip pat apsikeista nuomonėmis apie tai, kokiomis ginklų sistemomis turėtų būti aprūpintos pėstininkų kovos mašinos – nuo bokštelio ginkluotės tipų iki duomenų skaičiavimo ir apsikeitimo bei ryšių sistemų.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų karinių vienetų kovinių pajėgumų stiprinimas, ypatingą dėmesį skiriant Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“, yra viena iš ilgalaikių prioritetinių krašto apsaugos sistemos veiklos ir įsigijimų krypčių.

Krašto apsaugos ministerija, pradėjusi Sausumos pajėgų mechanizacijos programą, per pirmąjį jos etapą iki 2020 metų planuoja įsigyti pėstininkų kovos mašinas ir jomis aprūpinti du mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ batalionus.

Naujomis pėstininkų kovos mašinomis aprūpinti manevriniai Sausumos pajėgų koviniai daliniai leis efektyviai užtikrinti šalies gynybą. Šie vienetai bus pajėgūs naikinti priešininkų šarvuotą techniką, užtikrinti manevro laisvę ir pajėgų apsaugą, veikti tiek atviroje, tiek miškingoje, tiek apgyvendintoje teritorijoje taip pat vykdyti kovinius veiksmus tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė