Šiandien minima Tarptautinė antikorupcijos diena (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Korupcija – neteisėta veikla, siekiant pasipelnyti pareigomis; pareigūnų papirkinėjimas.

Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyje rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus.Įvairių šalių televizijos, taip pat ir Lietuvos, transliuoja dokumentinius filmus, laidas šia tema.

Tarptautinę antikorupcijos dieną iniciavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją. Lietuvos Respublikos vardu šį dokumentą pasirašė teisingumo ministras.

Lietuvoje gyventojų nepakantumas korupcijai ir korumpuotiems pareigūnams, nors ir lėtai, bet auga. Neseniai paskelbtame „Transparency International“ korupcijos suvokimo indekse Lietuva nuo praėjusių metų pakilo keturiomis pozicijomis ir yra 39-oje vietoje iš 175 šalių.

Jaunieji Lietuvos piliečiai imasi veiklos ir skelbia, kad per pamokas nenusirašinės.

Tarptautinės antikorupcijos dienos proga, 1,5 tūkst. moksleivių pasižadės nenusirašinėti. 50-imt  švietimo įstaigų trisdešimtyje Lietuvos miestų jungsis į „Sąžiningumo mokyklų“ tinklą ir taip įsipareigos siekti daugiau skaidrumo savo kasdienėje veikloje.

Pasirašydama „Sąžiningumo deklaraciją“ kiekvienos mokyklos bendruomenė pasižadės esminius sprendimus mokykloje priimti bendru administracijos, mokytojų ir moksleivių sutarimu, nesukčiauti, nenusirašinėti bei gerbti vieni kitus. Akcijoje dalyvaujantys savanoriai iš  JPP „Kurk Lietuvai“, Ateitininkų sąjungos, „Baltųjų pirštinių“, Baltosios bangos iniciatyvos, „LT Big brother“ ir TILS kartu su moksleiviais skirtinguose Lietuvos miestuose diskutuos, kodėl neverta nusirašinėti ir ar prasminga būti sąžiningam savo kasdienėje veikloje.

Šiemet, palyginti su pernai, tris kartus išaugo ikiteisminių tyrimų skaičius dėl muitinės pareigūnų papirkimo.

Kaip pranešė Muitinės departamentas, per vienuolika šių metų mėnesių Lietuvos muitinės postų pareigūnai iniciavo 51 ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos veikos – papirkimo. 2013 metais dėl to pradėta 14 ikiteisminių tyrimų.

51 asmeniui pateikti įtarimai dėl kyšio davimo muitinės pareigūnams, iš jų 34 asmenys teismo baudžiamaisiais įsakymais pripažinti kaltais – jiems skirtos baudos, aštuoni ikiteisminiai tyrimai nutraukti, vienas asmuo teismo sprendimu išteisintas.

Iš viso šiemet užfiksuota beveik 800 neteisėtų pinigų davimo atvejų, apie kuriuos nustatyta tvarka pranešė 222 muitinės pareigūnai. Bendra muitinės pareigūnams siūlytų pinigų vertė – 22 tūkst. litų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė