R. Baškienė: 43 Seimo nariai prašo Prezidentės vetuoti rinkėjus apgaudinėti leidžiantį įstatymą (0)

Rima Baškienė

Rima Baškienė

Nuo 2014 m. liepos 12 d. įsigaliojusiame naujos redakcijos Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme, siekiant užkirsti kelią rinkėjų apgaudinėjimui – kai į partijų ar rinkimų komitetų sąrašus rašomi asmenys, kurių pareigos nesuderinamos su tarybos nario pareigomis ir kurie iki pirmojo tarybos posėdžio atsisako tarybos nario mandato, buvo įtvirtinta 39 straipsnio 3 dalies nuostata – kad už kiekvieną tokį kandidatą turi būti mokamas rinkimų užstatas – dviejų VMDU (4712 Lt) dydžio. Rinkimų užstato už asmenis, kurių pareigos nesuderinamos su tarybos nario pareigomis įteisinimą įstatyme paskatino statistinė informacija, kad po 2011 m. savivaldybių tarybų rinkimų net 23 proc. išrinktų tarybos narių iki pirmojo tarybos posėdžio atsisakė mandatų, užleisdami savo vietas mažesnį rinkėjų pasitikėjimą pelniusiems partijų kolegoms.

Įvairių frakcijų Seimo nariai savo rašte Prezidentei teigia, kad 2014 m. gruodžio 4 d. Seime priimtu Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 39 straipsnio pakeitimo įstatymu sudaryta galimybė apgaudinėti rinkėjus – partijai ar rinkimų komitetui į sąrašus rašyti asmenis, kurių pareigos nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis, iš anksto žinant, kad šie asmenys tarybos nariais nedirbs ir, sumokėjus už juos rinkiminį užstatą, bus garantuoti, kad užstatas bus grąžintas, nes minėtu įstatymu siūloma panaikinti partijos atsakomybę. Į savivaldybių tarybų rinkimų sąrašus rašomi Seimo nariai, seniūnai, kiti savivaldybių administracijos darbuotojai, kurių pareigos nesuderinamos su tarybos nario pareigomis – dažnai tėra tik jaukas, galintis patraukti rinkėjų dėmesį.

Raštą Prezidentei pasirašę Seimo nariai akcentuoja, kad kiekviena partija ar rinkimų komitetas privalo prisiimti atsakomybę už rinkiminio sąrašo suformavimą, nes kandidatas neatsiranda sąraše savaime, be partijos pritarimo.

Ypač atkreiptinas dėmesys, kad savivaldybių tarybų rinkimų kampanija jau prasidėjo 2014 m. spalio 1 d., o Rinkimų į Europos Parlamentą bei kituose įstatymuose apibrėžiama, kad likus mažiau nei šešiems mėnesiams iki rinkimų, neturi būti daromi įstatymo pakeitimai. 2014 m. gruodžio 4 d. Seime priimtame įstatyme daromos pataisos likus nepilniems trims mėnesiams iki rinkimų – taip bus klaidinama visuomenė ir pažeidžiamas Valstybės politiko elgesio kodeksas.

Raštą Prezidentei pasirašę net 43 Seimo nariai prašo vetuoti 2014 m. gruodžio 4 d. priimtą Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 39 straipsnio pakeitimo įstatymą Nr. XIIP-2365(2), kurio priėmimą Seime nulėmė 32 (iš 38) Lietuvos socialdemokratų ir 17 (iš 32) Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų narių balsai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė