Opozicijai nepavyko Seime svarstyti galimybės pensijas grąžinti per vienerius metus (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Seimo opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija pasipiktinusi, kad Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, pažeidinėdama Seimo Statuto procedūras, neleido svarstyti įstatymo pataisų dėl pensijų kompensavimo 2015 metais vienu ypu, o ne per dvejus metus, kaip siūlo valdančioji koalicija.

„Prisidengdama formaliomis procedūromis ir šiurkščiai laužydama Seimo Statutą, Seimo Pirmininkė grubiu būdu neleido svarstyti mūsų frakcijos siūlomų „Sodros“ biudžeto pataisų. Kita vertus, išankstinį nusiteikimą prieš šį racionalų opozicijos pasiūlymą galėjome matyti pokalbio su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, kuris šiandien buvo pakviestas į mūsų frakcijos posėdį, metu. Valdantieji visais įmanomais būdais stengiasi blokuoti mūsų pasiūlymą pensijas kompensuoti 2015-aisiais metais“, – pažymėjo Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Dėl tokio neadekvataus Seimo Pirmininkės elgesio, TS-LKD frakcija paliko Seimo posėdžių salę.

31 Seimo narys kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto 2015 metų rodiklių patvirtinimo įstatymo priėmimo metu padarytų pažeidimų. Pasak parlamentarų, Seimo Pirmininkė, pirmininkaudama posėdžiui ir paskelbusi ypatingą skubą priimant šį įstatymą, nesuteikė žodžio „dėl vedimo tvarkos“ Seimo opozicijos atstovams ir tuo būdu neleido paprašyti pertraukos iki kito posėdžio arba 3 valandų pertraukos, kaip numatyta Seimo Statuto 109 arba 164 straipsniuose, per kurią Seimo opozicija būtų pateikusi pataisas minėto įstatymo priėmimui. Todėl įstatymo priėmimo stadijoje nebuvo galimybių pateikti ir svarstyti Seimo opozicijos pateiktų pataisų. Tokiu būdu Seimo narių statutinės teisės buvo šiurkščiai pažeistos.

Antradienį Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdyje apsilankęs premjeras Algirdas Butkevičius išgirdo reikalavimą pensijas kompensuoti per vienerius, o ne dvejus metus.

„Tai būtų galima išspręsti ir tą praeities failą uždaryti“, – sakė konservatorių pirmininkas Andrius Kubilius, pridurdamas, kad taip būtų geriau pensininkams.

A. Butkevičius  pripažino, kad pensijas grąžinti per metus yra tik teorinė galimybė.

„Kalbėsiu dabar kaip ekonomistas. Skolintomis lėšomis visus įsipareigojimus galima padaryti, tačiau tai yra pavojinga“, – sakė jis. Premjeras priminė, kad iš skolintų lėšų algas didinusios Italija, Graikija atsidūrė finansinėje duobėje.

Be to, jis pabrėžė, kad pensijų grąžinimas iš skolintų lėšų didintų infliaciją. „Todėl mes norime jas grąžinti iš viršplaninių pajamų, iš uždirbtų čia Lietuvoje pinigų, o ne skolintų“, – aiškino A. Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė