Lietuvos etnokultūrinių regionų metai buvo pasitikti – Rygoje (nuotraukos) (0)

EKGT_Rygoje_2014_11_pristato_etnoregionu_metus_EKGT_archyvo_nuotr (4)

EKGT archyvo nuotr.

2015 m. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu buvo paskelbti Lietuvos etnokultūrinių (etnografinių) regionų metais. Jie, tikimės, savaip pratęs, papildys ir išplėtos tuos pozityvius gentinės, žemių arba kraštų, tautinės ir nacionalinės savimonės luistus, kurie buvo išjudinti, per įvairius renginius ir informacijos priemones aktualizuoti dar 2013 m. džiaugiantis analogiškai paskelbtais Tarmių metais.

Nuspręsta, kad būsimais Regionų metų renginiais, akcijomis, priemonėmis ir žinių sklaida, remiantis valstybiškai patvirtinta programa, rūpinsis humanitarinio pobūdžio ministerijos, žinybos, įstaigos, tarp jų ir Etninės kultūros globos taryba (EKGT), veikianti kaip Seimo institucija.

Lapkričio 20-21 dienomis EKGT atstovai lankėsi Rygoje siekdami pasisemti patirties iš kaimyninės baltų (aisčių) šalies pagal dar gana neseniai įvykdytą administracinio suskirstymo reformą, jau gyvenančios penkiuose etnografiniuose regionuose – Kurzemėje, Žiemgaloje, Vidzemėje, Latgaloje ir Rygos regione. Į šią dalykinę, kultūrinę kelionę vyko ne tik Vilniuje reziduojančios institucijos nariai (vyko Tarybos pirmininkas Virginijus Jocys, nariai Nijolė Balčiūnienė, Emilija Bugailiškienė, Daiva Vyčinienė, Ona Drobelienė, Juozas Šorys), bet ir gausus būrys Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos regioninių tarybų narių ir specialistų (Rūta Vildžiūnienė, Alfredas Brauklys, Eglė Liškevičienė, Elena Matulionienė, Bronius Kviklis, Sigita Dacienė, Vitalija Vasiliauskaitė, Valentinas Jazerskas, ir kiti), taip pat VISI folkloro (vad. Evaldas Vyčinas) ansamblio nariai.

Pakeliui į Rygą buvo aplankytas Naisių (Šiaulių r. ) etninės kultūros centras, globojamas verslininko ir politiko Ramūno Karbauskio. Pirmąją išvykos dieną Latvijos kultūros akademijoje įvyko susitikimas su latvių tautinės kultūros specialistais ir didelio studentų ir dėstytojų bei visų besidominčiųjų dėmesio sulaukęs folkloro ansamblio VISI koncertas bei vakaronė.

Antrąją kelionės dieną Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje, vadovaujamoje žemaitės iš Gargždų rajono, puikios mokytojos ir administratorės, Kalbos premijos, teikiamos Lietuvos Seimo iniciatyva, laureatės Aldonos Treijos, įvyko bendras Latvijos lietuvių bendruomenės ir Etninės kultūros globos tarybos rengtas forumas „Latvijos ir Lietuvos etnografiniai regionai“.

Renginio dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijoje Ričardas Degutis. Latvijos regionus pristatė Rygos lietuvių vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Regina Naglė, diskusijose apie dviejų baltų valstybių kultūros politiką ir regionų kultūros paveldą dalyvavo Seimo narys Algirdas Patackas, Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Rolandas Žalnierius, būsimą Regionų metų programą pristatė Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys.

Lietuvos ambsadoriui, Latvijos kultūros akademijai, Rygos lietuvių mokyklos kolektyvui ir Latvijos lietuvių bendruomenei svečiai iš Lietuvos paliko įvairių institucijų perduotus, etninę kultūrą pristatančius leidinius ir priemones. Kaimynai latviai ir ten gyvenantys lietuviai buvo pakviesti kitais metais dalyvauti Etnografinių regionų metų renginiuose Lietuvoje.

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė