Bus skelbiami 2014 m. Nacionalinių premijų laureatai (0)

Kultūros ministerija, © Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.2014 m. gruodžio 10 d., trečiadienį, 12 val. Kultūros ministerijoje (Baltoji salė, II a., 211 kab.) vyks spaudos konferencija, kurios metu bus skelbiami 2014 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtojai. Dalyvaus kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas prof. Leonidas Donskis, komisijos nariai.

2014 m. Nacionalines kultūros ir meno premijas gauti pretenduoja (pavardės išdėstytos atsitiktine tvarka):

1. Aktorius Regimantas Adomaitis:
2. Dailininkė Birutė Janina Grasilda Žilytė
3. Muzikas Leopoldas Digrys
4. Rašytojas Jakovas Grigorijus Kanovičius
5. Architektas Rolandas Palekas
6. Chorvedys, kompozitorius Vytautas Miškinis
7. Fotomenininkas Algirdas Šeškus
8. Rašytojas ir literatūros kritikas Eimutis Valentinas Sventickas
9. Aktorius Dainius Gavenonis
10. Skulptorius Vladas Urbanavičius
11. Aktorė Nelė Savičenko
12. Architektas Audrius Ambrasas

Iš šių pretendentų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija gruodžio 10 d. išrinks šešis 2014 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtojus.

Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisiją, kuriai vadovauja filosofas Leonidas Donskis, sudaro kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, dirigentas Juozapas Domarkas, architektė urbanistė, architektūrologė Jūratė Jurevičienė, teatro režisierius Oskaras Koršunovas, literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, skulptorius Arūnas Sakalauskas, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų 7 metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius, viena premija taip pat gal būti skiriama už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną. Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijas įteiks Lietuvos Respublikos Prezidentė Vasario 16-osios proga.

Kasmet teikiama ne daugiau kaip šešios Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, kurių kiekvienos dydis – 104 000 Lt.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė