D. Grybauskaitė Turkijoje stiprina abiejų šalių ryšius (video) (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Šiandien, gruodžio 8 dieną, dviejų dienų viešnagės į Turkiją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Turkijos Prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu (Racep Tayyip Erdogan). Tai atsakomoji Lietuvos vadovės viešnagė, kurio tikslas – sustiprinti dvišalius politinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius, paskatinti prekybą ir verslo bendradarbiavimą. Prezidentę lydi Lietuvos užsienio reikalų ir ūkio ministrai bei Lietuvos verslininkų delegacija.

Lietuvos Prezidentės vizitas – trečiasis užsienio valstybės vadovo vizitas Turkijoje, pareigas pradėjus eiti naujajam šios šalies Prezidentui R.T. Erdoganui.

Valstybių vadovai aptarė aktualius NATO ir Turkijos ES integracijos klausimus, saugumo situaciją regione, tarptautinės koalicijos pastangas stabdant ISIL terorizmą, pabrėžė būtinybę stiprinti verslo bendradarbiavimą. Vizito metu pasirašyti du Lietuvos ir Turkijos susitarimai: memorandumas dėl bendradarbiavimo eurointegracijos srityje ir deklaracija, kuria įsteigta Bendra ekonomikos ir prekybos komisija.

Prezidentė pabrėžė, jog Turkija – svarbi Lietuvos ir NATO sąjungininkė, kurios vaidmuo ypač reikšmingas viso regiono stabilumui. Abi valstybės patiria panašius saugumo iššūkius, todėl remia viena kitos pastangas užtikrinti savo ir visos Europos saugumą. Turkija palaikė Lietuvą siekiant ilgalaikių kolektyvinės gynybos garantijų NATO viršūnių susitikime Velse. Taip pat dalyvauja Vilniuje veikiančio NATO energetinio saugumo centro veikloje ir yra prisidėjusi prie Baltijos šalių oro policijos misijos.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos ekonominis interesas – skatinti dvišalę prekybą su Turkija, kuri yra 16 pagal dydį ekonomika pasaulyje, turinti 80 milijonų vartotojų rinką. Per šių metų pirmąjį pusmetį Lietuvos eksportas į šią šalį išaugo net 27 procentais. Naujas abipuses verslo galimybes atveria Aziją su Baltijos jūrą jungiantis greitasis konteinerinis traukinys „Vikingas“, bendradarbiavimas inovacijų, IT, lazerių, energetikos, gyvybės mokslų ir mokslinių tyrimų srityse. Pagal Lietuvoje studijuojančių užsienio student skaičių Turkija yra trečia.

Šalies vadovė taip pat išsakė paramą Turkijos ES integracijos procesui. Lietuva remia Turkijos narystę ES. Per mūsų šalies pirmininkavimą 2013 m. antrojoje pusėje atidarytas regioninės politikos derybinis skyrius.

Prezidentė Turkijos vadovui padovanojo meninę gintaro kompoziciją, lietuviškų sūrių rinkinį ir šokoladinių konditerijos gaminių, taip pat perdavė Lietuvos totorių bendruomenės dovaną – paveikslą, kuriame pavaizduota Kauno mečetė.

Daugiau nei 600 metų Lietuvoje gyvenanti totorių bendruomenė yra gerai įsiliejusi į visuomenę, išsaugojusi savo kalbą ir papročius. Mūsų šalyje veikia 15 totorių organizacijų.

Prezidentė taip pat per oficialią ceremoniją padėjo gėlių prie pirmojo Turkijos Prezidento Mustafos Kemalio Atatiurko paminklo.

Rytoj, gruodžio 9 d., Prezidentė Stambule atidarys dvišalį Lietuvos ir Turkijos verslo forumą, į kurį atvyks 22 įmonių atstovai.

Prezidentės susitikimas su Turkijos Prezidentu R.T. Erdoganu:

httpv://youtu.be/vRqMIj9EefQ

Prezidentės ir Turkijos vadovo spaudos konferencija ir Lietuvos – Turkijos susitarimų pasirašymas:

httpv://youtu.be/zN5Goei8NZ4

Prezidentės susitikimas su Turkijos Prezidentu R.T. Erdoganu:

httpv://youtu.be/vRqMIj9EefQ

Oficialus Prezidentės vizitas Turkijoje: gėlių padėjimas prie pirmojo Turkijos Prezidento kapo:

httpv://youtu.be/HgO1qMMR4xM

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė