Lietuvos kariuomenės vadas: kitąmet tarnybą Afganistane tęs iki šimto Lietuvos karių (1)

M.Neimanto nuotr.

M.Neimanto nuotr.

Gruodžio 5 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas ir jį lydinti delegacija aplankė NATO taikos rėmimo operacijoje Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius.

„Nepaisant to, kad nuo kitų metų Afganistane NATO tęs savo veiklą naujos operacijos rėmuose ir žymiai sumažins joje dalyvausiančių karių skaičių, Lietuva tęs savo indėlį į NATO veiklą šioje šalyje ir šiai operacijai skirs iki šimto karių. Tai yra ne tik mūsų, bet ir NATO interesas, tai – aukšto mūsų karių įvertinimo rezultatas“, – patikino Lietuvos kariuomenės vadas.

Pasak generolo majoro J. V, Žuko, šiuo metu Afganistane jaučiamas aktyvus NATO pajėgų išvedimas ir su tuo susijęs karinės infrastruktūros demontavimas. NATO pajėgos jau faktiškai prisitaikė prie naujos NATO mokymo misijos „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support“) struktūros ir aktyviai rengiasi pradėti vykdyti šią operaciją nuo kitų metų pradžios.

„Norėčiau pažymėti, kad, mažinant NATO pajėgas, Afganistane saugumo situacija darosi vis įtemptesnė. Nacionalinei Afganistano kariuomenei ir saugumo pajėgoms neretai nepavyksta savarankiškai atremti talibų spaudimo, todėl išpuolių tiek prieš NATO pajėgas, tiek prieš šalyje veikiančias nevyriausybines organizacijas, skaičius yra kiek padidėjęs. Ši situacija iš mūsų karių pareikalaus ne tik gero paskirtų funkcijų atlikimo, bet ir budrumo bei profesionalumo vykdant judėjimą už bazių ribų“, – sakė gen. mjr. J. V. Žukas.

Afganistano sostinėje Kabule kariuomenės vadas susitiko su Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovu Jonu Daniliausku ir jo apsaugą užtikrinančiais Karo policininkais, vyriausiuoju nacionaliniu atstovu Afganistane pulkininku Algirdu Norkumi, NATO štabuose Kabule ir Herate bei Nacionaliniame paramos elemente tarnaujančiais kariais. Gen. mjr.

J. V. Žukas čia susipažino su Afganistano saugumo situacija, būsimos NATO mokymo misijos „Tvirta parama“ struktūra ir funkcinėmis kryptimis, Lietuvos karių vykdoma veikla.

Vėliau kariuomenės vadas ir jį lydinti delegacija lankėsi Kandaharo oro uosto karinėje bazėje, kur susitiko su Lietuvos kariuomenės Specialių operacijų pajėgų eskadrono „Aitvaras“ kariais bei su Jungtinių Tautų paramos misijoje Afganistane (angl. UNAMA) tarnaujančiu Lietuvos karininku. Kariai svečiams papasakojo apie saugumo padėį  provincijoje, savo veiklą ir tarnybos iššūkius.

Kariuomenės vadas nusipelniusiems Lietuvos kariams Afganistane įteikė apdovanojimus, papasakojo apie šiandieninę padėtį Lietuvos kariuomenėje, kalbėjo apie kariuomenės vystymo gaires, atsakė į iškilusius klausimus bei pasveikino artėjančių švenčių proga.

Šiuo metu NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) operacijoje Afganistane tarnauja apie 70 Lietuvos karių. Didžiąją jų dalį sudaro mūsų Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono kariai, kurie Kandaharo provincijoje vykdo žvalgybos užduotis ir apmoko šios Afganistano provincijos nacionalinės policijos specialiosios greitojo reagavimo kuopos pareigūnus.

Dabartinė NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacija Afganistane tęsis iki šių metų galo. Jai pasibaigus šalyje bus pradėta nauja NATO vadovaujama nekarinė misija „Tvirta parama“, kurios pagrindinis tikslas – mokyti, patarti ir paremti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas. Teisinę bazę misijai „Tvirta parama“ suteikia 2014 m. rugsėjo 30 d. Kabule pasirašytas Pajėgų statuso susitarimas tarp naujojo Afganistano prezidento ir NATO. Misijoje dalyvaus apie 12 tūkst. NATO ir partnerių šalių karių.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė