Vyks konferenciją apie kultūrinio ugdymo būtinybę ir galimybes (0)

LEU nuotr.

LEU nuotr.

Gruodžio 8 d. Vilniuje, Lietuvos edukologijos universiteto Centrinių rūmų Aktų salėje (Studentų g. 39, Vilnius) vyks konferenciją „Kultūrinio ugdymo būtinybė ir galimybės: aktualios jungtys“.

Šią konferencija rengia Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos edukologijos universitetas, VšĮ „Ateities visuomenės institutas“ ir asociacija „Meno formos“.

Konferencijoje pranešimus skaitys Lietuvos edukologijos universiteto rektorius prof. habil. dr. Algirdas Gaižutis, Klaipėdos universiteto, Vilniaus kolegijos, Kauno kolegijos lektoriai, bendrojo lavinimo mokyklų mokytojai, kiti kultūrinio ugdymo entuziastai. Teatrinėmis intervencijomis džiugins ir stebins S. Daukanto gimnazijos mokytoja Silvija Stonkutė su ugdytiniais.

Konferencijoje buvo pakviesti dalyvauti švietimo įstaigų, savivaldybių atstovai, pedagogai, mokiniai, studentai ir kiti, besidomintys kultūriniu ugdymu.

Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030“ centrine ašimi yra įvardijamas atviras, kūrybingas, atsakingas žmogus. Kūrybiškumas yra viena iš trijų vertybių, kuria grindžiama visa Lietuvos pažanga ateinantiems penkiolikai metų. Bet kaip to pasiekti? Kaip mes suprantame, kas yra kūrybingas žmogus? Ar tai yra žmogus, užsiimantis menais, o gal tai yra mąstanti, vertinanti, reaguojanti asmenybė ir kultūra, pavyzdžiui, teatras, yra priemonė ugdyti tokią asmenybę? Kaip galima, neturint jokių vaidybos gebėjimų, vystyti socialinį mąstymą?

Konferencijoje bus kalbama šiais ir dar daugeliu kitų klausimų, taip pat bus aptariama, kaip visa tai galima diegti ugdymo vyksme.

Konferencijos programa

9.00 – 9.30 Registracija
9.30 – 12.00 Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės sveikinimas
Lietuvos edukologijos universiteto rektorius prof. habil. dr. Algirdas GaižutisNaujoji estetinio ir kultūrinio ugdymo paradigma“
Verslo valdymo konsultantė Laimutė Milašauskienė„Bankas + Elektra + Retorika“
Lietuvos edukologijos universiteto docentas, aktorius Vytautas Kontrimas Specialistų rengimas ir valstybės nuostoliai“
Dienraščio „Lietuvos rytas“ kultūros skyriaus apžvalgininkė, teatro kritikė Rūta Oginskaitė „XXI a. – nematoma kultūros cenzūra“
Klaipėdos universiteto lektorė dr. Jūratė GrigaitienėTeatro mokytojų rengimo tendencijos Klaipėdos universitete“
Vytautas Ulozas „Kas bendro tarp matematikos 100 –ko ir teatro?“ (gyvai iš Norvegijos)
12.00 – 12.30 Komforto pertrauka neformaliam bendravimui ir vaišėms
12.30 – 14.00 Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos lietuvių k. mokytoja ekspertė Dainora Eigminienė „Drama mokykloje“
Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto prodekanė, asociacijos „Meno formos“ narė Jūratė Cravetto Kokybės tyrimo „Teatro pedagogai Lietuvos švietimo sistemoje: aktualijos ir perspektyvos“ pristatymas“
Kauno kolegijos lektorė Dovilė GaižauskienėStudio Agne/Tauras, Tauras Stalnionis „Dizaino ir Teatro sintezė“
Vilniaus Valdorfo mokyklos teatro mokytojas Žilvinas Beniušis „Būti teatro mokytoju“
Dalia Stirbytė„Metai anapus teatriuko“ (gyvai iš JAV)
14.00 – 14.20 Komforto pertrauka
14.20 – 15.20 Diskusija „Ar drama padės mokyklai pranokti save pačią?“Diskusiją moderuoja Dainora Eigminienė ir Žilvinas Beniušis
15.20 – 15.30 Apibendrinimai ir susitarimai
Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė