Palangoje duris atvėrė nauja, moderni autobusų stotis (0)

Palangos sav. nuotr.

Palangos sav. nuotr.

Penktadienį, gruodžio 5 dieną, Palangoje duris atvėrė nauja, moderni autobusų stotis. Į atidarymo renginį susirinko gausus būrys vietos gyventojų bei svečių, ir visi jie pakviesti leistis į kelionę laiku – renginio metu prisiminta Palangos kaip kurorto, kuriam itin svarbus susisiekimas su kitais miestais, istorija.

Karieta iš Liepojos

Pirmasis transportas, penktadienį atvykęs į naująją Palangos autobusų stotį, taip pat visus nukėlė į praeitį – žirgu kinkyta karieta atvyko delegacija iš Latvijos miesto Liepojos.
Ši žaisminga autobusų stoties atidarymo detalė – vienas iš istorinių momentų, kuriuos norėta akcentuoti naujojo objekto atidarymo metu. Į praeitį visus susirinkusiuosius taip pat nukėlė ir senųjų Palangos transporto priemonių fotografijų paroda, kuri surengta aktyvių palangiškių pastangomis – jie sunešė savo senas nuotraukas, kuriose prieš keletą dešimtmečių įamžinti jų artimieji ar net jie patys. Tad visi, neabejingi istorijai, gali ne tik apžiūrėti eksponuojamas fotografijas, bet ir prisiminti senąją Palangą, atrasti ir atpažinti seniai primirštas vietas.
„Prieš ketverius metus, kartu su Kurhauzo atgimimo pradžia, keistis pradėjo visa Palanga, – susirinkusiesiems sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus. Savivaldybės taryba priėmė sprendimą statyti naują, modernią autobusų stotį. Džiaugiuosi, kad per itin trumpą laiką šią idėją pavyko įgyvendinti, ir jau nuo pirmadienio palangiškiai ir svečiai galės naudotis naująja stotimi“.

Pritaikyta neįgaliesiems

Tarpusavy sujungtų autobusų stoties bei prekybos centro pastatų kompleksas iškilo Klaipėdos plente, ties „Statoil“ degaline – visai šalia Klaipėdos plento ir Kretingos gatvės sankirtos.
Stotyje įrengta moderni laukimo salė su 70 sėdimų vietų, patogios bilietų pirkimo kasos ir sanitarinės patalpos, įrengti informaciniai monitoriai su autobusų tvarkaraščiais. Objektas visiškai pritaikytas žmonėms su negalia, įdiegtos šiuolaikinės priešgaisrinė, priešavarinė ir teršalų elektroninė perspėjimo sistemos. Pasirūpinta ir vairuotojų patogumu – jiems įrengti modernūs poilsio kambariai.
Tiek laukimo salė, tiek ir kitos autobusų stoties patalpos papuoštos didelėmis fotografijomis, kuriose įamžinti Palangos vaizdai bei jūra. „Kad niekas nė akimirkai nesuabejotų, jog yra būtent Palangoje“, – juokaudamas sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“, valdysiančios ir naująją autobusų stotį, direktorius Konstantinas Skierus.
Perone įrengta 16 autobusų stovėjimo aikštelių, įrengta elektroninė užtvarų pakėlimo ir įvažiuojančio transporto apskaitos sistema, taip pat – atskiros keleivių informavimo, bagažo bei smulkių siuntų tarnybos. Laukimo salėje bei lauko erdvėse veikia vaizdo stebėjimo kameros, kurios padės užtikrinti keleivių saugumą. Kad keleiviams neprailgtų laukti autobuso, stoties pastate duris atvėrė ir picerija.

Išskirtinis apšvietimas

Naujoji autobusų stotis per parą galės aptarnauti iki 300 autobusų, tad dabartinius Palangos poreikius tikrai patenkins. Šiuo metu kurorto autobusų stotyje per parą aptarnaujama apie 200 autobusų.
Kad naujasis kompleksas puikiai įsilietų į pajūrio aplinką, fasadinę pastato pusę buvo apsispręsta  papuošti „bangomis“, kuriose bus įmontuotas specialus „pulsuojantis“ apšvietimas, valdomas kompiuteriu. Būtent ši pastato puošyba, naująjį kompleksą daro išskirtinį.
Autobusų stotis – laukimo peronai, išlaipinimo aikštelė – taip pat prekybos centras bus apšviesti visą parą, o apšvietimas, jo intensyvumas, spalvinės gamos, šviesų bus reguliuojami pasitelkus specialią kompiuterinę programą. Apšvietimas „pulsuos“, nuolat kis apšvietimo spalvos.

Sumažės tarša

„Įgyvendinus šį projektą bei autobusų stotį iškėlus iš miesto centro – bus ženkliai sumažintas transporto priemonių keliamas triukšmas, sumažės automobilių srautas ir oro tarša. Miesto centre taps jaukiau ir saugiau. Gyventojų ir svečių patogumui iš stoties į miesto centrinę dalį kas 15 minučių kursuos visuomeninis transportas“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
„Planuojama, kad kiekvieną dieną ne kurortinio sezono metu vyks 78-80 reisų, vasarą jų skaičius didės bent 30-40 proc.“ – kalbėjo atsakingas už stoties veiklą UAB “Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Vidas Misikonis.
Iš laukimo salės galima tiesiogiai patekti į prekybos ir paslaugų centrą, kuriame įsikūrė maisto prekių parduotuvė, vaistinė, banko skyrius bei kiti paslaugų teikėjai.

Glaudžiai bendradarbiauta

„Šiandien prie Klaipėdoje, Skuode, Šiauliuose, Kėdainiuose ir Vilniuje sėkmingai veikiančių projektų prisijungė ir Palangos miestas. Šiuolaikinės architektūros pastatas, gimęs glaudžiai bendradarbiaujant miesto visuomenei ir investuotojams, neabejotinai papuoš miestą“, – sakė UAB „Palanga properties“ atstovas Mindaugas Zaremba.
Naujosios Palangos autobusų stoties komplekso užsakovas –  UAB „ Palangos komunalinis ūkis” ir UAB „Palanga Properties”. Generalinis rangovas – UAB „Vikstata”, projektuotojas –  UAB „City Projects”.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė