D. Grybauskaitė dar kartą pakartojo, jog Rusija turi „teroristinei valstybei būdingų bruožų“ (audio) (9)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Gruodžio 6 d. Britų transliavimo agentūra BBC paskelbė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pokalbį su verslo skyriaus žurnaliste Višala Sri-Patma (Vishala Sri-Pathma), kuriame Prezidentė dar kartą pakartojo savo ankstesnius teiginius, kad Rusija rodo „teroristinei valstybei būdingų bruožų“ ir sakė, kad neturi jokio noro susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu ir neturės tol kol Rusija nepakeis savo elgesio.

Prezidentė D. Grybauskaitė teigė, kad Ukraina šiuo metu kovoja už taiką ir šalių nepriklausomybę visoje Europoje, ir pabrėžė, kad visoms kaimyninėms šalims būtina kalbėtis tarpusavyje ir palaikyti ryšius.

„Bet apie kokį dialogą galima kalbėti, jeigu agresorius ne tik puola ir padeda teroristams, bet ir pats elgiasi kaip teroristas?“ – klausė Lietuvos prezidentė.

Kalbėdama apie Europos energetiką, prezidentė teigė, kad Rusijos sprendimas atsisakyti „Pietų srauto” dujotiekio statybų projekto yra įrodymas, kad Europos pozicija dėl Ukrainos pasiteisino, nepaisant kelių Europos Sąjungos (ES) šalių nepasitenkinimo.

„Atsiranda vis daugiau dujų išteklių ir jų tiekėjų. Po kelerių metų dujų rinka visiškai pasikeis, nes Europoje bus pradėti naudoti skalūnai. Lietuvoje atidarytas suskystintųjų gamtinių dujų terminalas gali patenkinti 90 procentų visų trijų Baltijos valstybių poreikių, todėl mums „Gazprom” tapo visiškai nereikalingas. „Gazprom” vis rečiau galės būti naudojamas kaip politinio spaudimo priemonė Europoje ir tuo labai džiaugiuosi”, – sakė Lietuvos prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės bendromis Europos Sąjungos pastangomis V. Putiną pavyko pristabdyti. Jam buvo neleista naudoti dujų išteklių kaip politinio spaudimo priemonės.

„Tai puikus vieningumo pavyzdys. Bet jeigu V. Putinas nebus sustabdytas, jis Europai ims daryti ne tik ekonominį spaudimą”, – sakė D. Grybauskaitė.

Paklausta ar sieja savo žodžius apie Rusiją, kaip teroristinę valstybę, su Rusijos daromomis kliūtimis Lietuvos vežėjams pasienyje, D. Grybauskaitė sakė, kad tokie Rusijos  veiksmai yra taikomi metai iš metų, todėl jau nestebina.

Prezidentės D. Grybauskaitės kalba BBC laidoje „Verslo dalykai“ („Business Matters“)::

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė