Kitą pusmetį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – net 6 naujienos (0)

Nac dramos teatras

alkas.lt nuotr.

2015 m. sausio-birželio mėnesiais Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) pristatys net 6-ias teatro naujienas: 5-ias premjeras ir 1-ą atnaujintą spektaklį. Net trys iš šį sezoną teatre dirbančių režisierių įvairiais metais yra pelnę garbingą Europos „Naujosios teatro realybės“ apdovanojimą. Jau prasidėjo bilietų į LNDT 2015 m. pirmo pusmečio spektaklius prekyba.

Pirmoji žiemos premjera „Ledo vaikai“ įvyks sausio 11 d. Tai LNDT aktorės Birutės Mar režisuotas spektaklis pagal jos tėvų, Lietuvos tremtinių Sibire, prisiminimus. Žiūrovai spektaklyje išgirs asmenišką autorės pasakojimą, kuriame autentiški faktai persipina su šiuolaikinio žmogaus refleksijomis apie sunkiai suvokiamus mūsų tėvų ir senelių išgyvenimus.

Antroji žiemos premjera – sausio 25 d. – Oskaro Koršunovo režisuota „Jelizaveta Bam“. Koršunovas grįžta prie rusų absurdo klasiko Danilo Charmso kūrinių, kuriais pradėjo savo kūrybinę karjerą. Šį kartą režisierius žada iš naujo nustebinti net ištikimiausius savo teatro gerbėjus, o vasario 6 dieną O. Koršunovas pristatys „atjaunintą“ spektaklį „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliks jauni aktoriai Gelminė Glemžaitė, Agnieška Ravdo (Džuljeta) ir Laurynas Jurgelis (Romeo).

Vasario 21 d. LNDT aktorė Dalia Michelevičiūtė pakvies visus geros poezijos gerbėjus į naują savo režisuotą spektaklį pagal lenkų poetės Visbavos Šimborskos (WisBawos Szymborskos) eiles „Moters portretas“.

Kovo 6 d. LNDT įvyks dar viena O. Koršunovo premjera. Pagal vokiečių dramaturgo Mariaus von Mayenburgo pjesę kuriamame spektaklyje „Kankinys“ bus netikėtu rakursu pažvelgta į jauno žmogaus maištą ir opias šiandieninės mokyklos problemas.

Kovo 27 d. įvyks pirmoji 75-ojo sezono premjera Didžiojoje salėje – Europos teatro patriarcho Krystiano Lupos režisuota Tomaso Bernhardo (Thomas Bernhard) „Didvyrių aikštė“. Prieš daugiau kaip du dešimtmečius Austrijoje po visuomenės ir politikų kojomis „žemės drebėjimą“ sukėlusią pjesę Lupa interpretuos su būriu iškiliausių Lietuvos teatro asmenybių.

Paskutinė jubiliejinio sezono naujiena – Eimunto Nekrošiaus spektaklis pagal Aleksandro Puškino „Borisą Godunovą“. Nekrošius su šiuo pastatymu sugrįžta į stiprios dramaturgijos stichiją ir žvelgia į istorinę dramą neramaus mūsų dienų laikmečio kontekste.

Lenkų režisierius Krystianas Lupa, anot kritikų, kuria tokią teatro realybę, kurios estetinis originalumas ir gilus žmogaus atvėrimas yra vienas įstabiausių reiškinių Europos teatre. Šis menininkas yra išugdęs ne vieną teatro talentą. Tarp jo mokinių – daugelyje pasaulio scenų dirbantys režisieriai Kšištofas Varlikovskis (Krzysztof Warlikowsk), Gžegožas Jažyna (Grzegorz Jarzyna) ir Michalas Zadara, Lupa mokė ir Mają Klečevską (Maja Kleczewska), Anną Augustynovič (Anna Augustynowicz) bei Janą Klatą. Lupa 2009 metais buvo apdovanotas prestižiniu „Europos teatro naujosios realybės“ prizu, jis pelnė daug kitų teatro prizų, ne kartą apdovanotas Lenkijoje. 1998-1999 m. Prancūzijoje K. Lupa buvo pripažintas geriausiu užsienio režisieriumi, jam įteiktas Prancūzijos Garbės legiono apdovanojimas, 2001 m. – Austrijos pirmo laipsnio Garbės kryžius už nuopelnus mokslo ir kultūros srityje, o 2010 m. – Tarptautinio Stanislavskio teatro apdovanojimas „Už indėlį į tarptautinio teatro plėtrą.“

Vieno įtakingiausių XX a. antros pusės vokiškai rašiusių autorių Tomaso Bernardo kūryba Krystianui Lupai yra pažįstama geriau už bet kokį kitą jos interpretatorių. Lupa net vadinamas savotišku Bernhardo kūrybos idėjų tęsėju. Režisierius yra pastatęs daugelį Berhardo kūrinių ir LNDT siūlymu sutiko Lietuvoje interpretuoti paskutinę rašytojo pjesę „Didvyrių aikštė“ (Heldenplatz), tapusią savotišku jo testamentu.

2015 m. kovo 27 d. „Didvyrių aikštės“ premjeroje išvysime unikalią aktorių komandą: Valentiną Masalskį, Eglę Gabrėnaitę, Vytautą Rumšą, Arūną Sakalauską, Vytautą Anužį, Viktoriją Kuodytę, Arūną Smailį, Eglę Mikulionytę, Doloresą Kazragytę, Rasą Samuolytę, Tomą Vaškevičiūtę.

Bilietai į visus naujus LNDT sezono spektaklius jau prekyboje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė