Tarp Holivudo žvaigždžių Sandanse – lietuviškas filmas „Sangailė“ (1)

A.Kavaites filmas.SangaileLietuvos kinui – reikšmingas įvykis. Gruodžio 3d. vėlai vakare prestižinis JAV kino festivalis „Sundance Film Festival“  oficialiai paskelbė, jog pirmą kartą konkursinėje vaidybinių filmų  programoje varžysis lietuviškas  filmas. Sausį vyksiančio festivalio metu įvertinimo sieks Alantės Kavaitės režisuota juosta „Sangailė“ apie paauglę mergaitę. Kartu tai bus ir pasaulinė filmo premjera.

Šiemet Sandanso festivalis į tarptautinę konkursinę programą atrinko tik 12 vaidybinių filmų – tai laimingieji, kurie į konkursą pateko iš daugiau nei 2 tūkstančių vaidybinių kino juostų, siūlytų iš viso pasaulio.

„Tai svarbus įvykis Lietuvos kinui. Į šį festivalį kasmet suvažiuoja JAV ir pasaulio kino elitas. Filmo premjera Sandanse bus stiprus startas filmui, pralenkęs visus mūsų lūkesčius “, – sako viena iš filmo prodiuserių Živilė Galego.

Didžiausias JAV nepriklausomo kino festivalis „Sundance“ kasmet į Jutos valstijoje įsikūrusį Park City miestą sutraukia kino pasaulio garsenybes. Jame lankėsi Keira Naitli (Keira Knightley), Ešton Eštonui Kačeris (Ashton Kutcher), Džesika Alba (Jessica Alba), Danielis Radklifas (Daniel Radcliffe), Amanda Seifryda (Amanda Seyfried), Džozefas Gordonas-Levitas (Joseph Gordon-Levitt), Džuliana Mur (Julianne Moore) ir kitos žvaigždės.

Sandanso festivalis išsiskiria tuo, kad daugeliui aktorių ir režisierių jis yra tramplynas į tolimesnę sėkmingą karjerą. Jame kadaise buvo pastebėtos tokios dabartinės kino žvaigždės, kaip Kevinas Smitas (Kevin Smith) Robertas Rodrigesas (Robert Rodriguez), Kventinas Tarantinas (Quentin Tarantino), Todas Fyldas (Todd Field), Deividas O. Raselas (David O. Russell), Styvas Džeimsas (Steve James), Paulas Tomas Andersonas (Paul Thomas Anderson), Styvenas Soderbergas (Steven Soderbergh), Darenas Aronovskis (Darren Aronofsky), Džeimsas Vanas (James Wan) Edvardas Bensas (Edward Burns) ir Džimis Jarmušas (Jim Jarmusch).

„Tai labai smagi naujiena, nes į filmą įdėjau daug širdies ir pastangų, bus įdomu pasidalinti su pasauliu savo emocijomis apie gražiausius ir  sudėtingiausius paauglystės metus. Man buvo svarbu „Sangailę“ filmuoti Lietuvoje, nes čia aš praleidau savo paauglystę. Labiausiai džiugina tai, kad pasaulis pamatys  talentingus lietuvių aktorius ir kitų kūrėjų darbą“, – sako šiuo metu Prancūzijoje gyvenanti filmo režisierė Alantė Kavaitė.

„Sveikiname filmo režisierę ir visą komandą patekus į vieno garsiausių kino festivalių konkursinę programą.  „Sangailės“ pasirodymas „Sundance Film Festival“ – puikus filmo startas, atveriantis naujų  galimybių visai tarptautinei kūrėjų komandai. Džiaugiuosi, kad ateinančiais metais „Sangailė“ kreips tarptautinės kino bendruomenės žvilgsnį į Lietuvą“, – sako filmo gamybą parėmusio Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Sandanso kino  festivalis JAV rengiamas jau 27 kartą. Festivalį 1978 metais įkūrė legendinis aktorius Robertas Redfordas. Sandanso festivalio konkursinėje programoje iki šiol dalyvavo tik dokumentinis lietuviškas filmas – Mariaus Markevičiaus „Kita svajonių komanda“, 2012 m.

Vaidybinį filmą „Sangailė“ prodiusavo kompanija „Fralita Films“ kartu su prancūzų kompanija „Les Films d’Antoine“, taip pat prisidėjo olandų prodiuserių kompanija  „Viking Films“.  Filmo gamybą  Lietuvoje  parėmė Lietuvos kino centras.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė