V. Putinas Rusijos okupuotą Krymą paskelbė „sakraliniu centru“ (video) (3)

v.putinas-stop-kadras

Vladimiras Putinas | stop kadras

Gruodžio 4 d., 11 val. (Lietuvos laiku)  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 11-tą kartą savo karjeroje kreipdamasis į Rusijos Federalinį Susirinkimą (RFS) pareiškė, kad aneksuotasis Krymas Rusijai turi milžinišką „civilizacinę ir sakralinę reikšmę“.

„Būtent taip mes su juo ir elgsimės nuo šiandien ir visados“, – sakė Rusijos prezidentas kreipdamasis į RFS.

V. Putinas pabrėžė Krymo strateginę reikšmę Rusijai. „Todėl, kad Kryme gyvena mūsų žmonės, ir pati teritorija yra strategiškai svarbi nes būtent čia glūdi  daugesluoksnės bet monolitinės rusų nacijos ir centralizuotos Rusijos valstybės .dvasinės ištakos“, – pareiškė V. Putinas.

V. Putinasė priminė, kad senovės Chersone (Korsunyje), apsikrikštijo kunigaikštis Vladimiras, kuris vėliau krikštijo ir visą Rusiją. Pasak V. Putino, krikščionybė buvo galinga dvasinė vienijanti jėga, sudariusi sąlygas į vieningos rusų nacijos formavimą ir bendro valstybingumo susidarymą įtraukti „viso didelio rytų slavų pasaulio pačias įvairiausias pagal kraują gentis ir gentines sąjungas“.

„Būtent remdamiesi šia dvasine dirva mūsų protėviai pirmą kartą ir visiems laikams suvokė save kaip vieningą tautą“, – sakė V. Putinas.

Todėl pasak jo Krymas turi tapti Rusijai „sakraliniu centru, tokiu kaip Šventyklos kalnas Jaruzalėje“.

V. Putino kreipimosi į Rusijos Federalinį Susirinkimą vaizdo įrašas (pradžia nuo 11.20 min.):

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė