Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidaroma Romualdo Šilinsko tapybos paroda (0)

R.SilinskasParodaGruodžio 11 dieną 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g.1, Vilnius) atidaroma Romualdo Šilinsko tapybos paroda, kurioje bus eksponuojami jo darbai Vilniaus tematika. Paroda vyks iki vasario 2 d.

Romualdas Šilinskas (g. 1934 spalio 30 – m. 1995 gegužės 21) gimė, augo ir praleido vaikystę Utenoje. Ten mokėsi ir baigė gimnaziją. 1955m. įstojo į Vilniaus dailės instituto Architektūros fakultetą. 1961m. baigęs institutą pradėjo dirbti „Komprojekte“ Vilniuje, kuriame daugiausiai projektavo įvairiausių pastatų interjerus.

Produktyviausias R. Šilinsko architektūrinės veiklos laikotarpis 1967 – 1983-ieji, kai jis kartu su savo žmona Aušra dirbo Kurortų projektavimo institute. Tuo metu jie suprojektavo daug stambių rekreacinių objektų: „Gintaro“ poilsio namus ir „Neringos“ poilsio namų klubą bei valgyklą Palangoje, „Vilniaus“ sanatoriją, „Pušyno“ sanatorijos miegamąjį korpusą ir vieną didžiausių objektų – 200 vonių vandens gydyklą Druskininkuose. Ši gydykla – įspūdingas statinys, atnešęs autoriams garbės vardus ir pripažinimą.

Tapybos pradžiai lemtingi buvo 1973-ieji – atostogos Palangoje. „Liudvikas ir obuolys“ – taip pavadintas pirmasis natiurmortas (neišlikęs), tąsyk prasiveržė dvidešimt metų tramdoma aistra tapybai. Tapybai atiduodamas visas laisvalaikis, kurio architektui ne tiek daug ir belikdavo.

R.Silinsko.Katedros aikste

R.Šilinskas. Katedros aikštė | silinskas.lt nuotr.

Tačiau dabar gi, besidairant Romo dirbtuvėje suvoki, kad tai buvo ne vien pomėgis, aistra, tai lenktynės su laiku – titaniškas darbas, šimtai, ne, tūkstančiai eskizų, apmatų ir piešinių iš natūros.

R.Silinskas.Vilnius.Gedimino kalnas_silinskas.lt

R.Šilinskas. Vilnius. Gedimino kalnas | silinskas.lt nuotr.

R. Šilinsko darbus galima pamatyti čia.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė