V. Juozapaitis: Kultūros ministro darbo broką taiso Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (0)

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 3 d. vykusiame Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje buvo priimtas sprendimas įpareigoti kultūros ministrą Šarūną Birutį atšaukti įsakymą, kuriuo patvirtintos 2015 m. Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų gairės, diskriminuojančios valstybės ir savivaldybių biudžetines kultūros ir meno įstaigas. Tačiau kaip atkreipia dėmesį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, šešėlinis kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis, šis sprendimas buvo priimtas nedalyvaujant pačiam kultūros ministrui Š. Biručiui, kuris į posėdį neatvyko.

„Labai apmaudu, kad į iš anksto suplanuotą ir paskelbtą komiteto posėdį neatvyko pats kultūros ministras, nors Kultūros ministerijos oficialiame tinklapyje apie jokius kitus susitikimus nebuvo skelbiama. Gal kultūros ministras pabūgo asmeninės atsakomybės bei savo padarytos klaidos ir bijo pažvelgti į  kultūros ir meno biudžetinių įstaigų vadovų  akis?“, – klausia prof. V. Juozapaitis.

Seimo narys mano, kad ignoruodamas kvietimą atvykti į itin svarbų komiteto posėdį, ministras Š. Birutis parodė ne tik nepagarbą į komiteto posėdį atvykusioms iškilioms kultūros srities asmenybėms – Kornelijui Plateliui, Gintautui Kėvišui, Martynui Budraičiui, Rūtai Prusevičienei, Dainai Urbonavičienei, Aušrai Jolantai Pliaugienei, Faustui Latėnui ir kitiems garbiems komiteto svečiams, bet taip pat ir Seimui, kaip institucijai. Primename, kad Š. Birutis yra Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys.

„Toks kultūros ministro elgesys, kurio kultūringu nepavadinsi, yra tiesiog nesuvokiamas arba suprantamas kaip paties Š. Biručio pripažinimas, kad jam šios pareigos yra per aukštos. Džiaugiuosi, kad Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai, nepaisant partinės priklausomybės, atsakingai išnagrinėjo klausimą ir išklausę Vyriausybės kanceliarijos, Finansų ministerijos bei Valstybės kontrolės pareigūnų vertinimų, bendru sutarimu priėmė sprendimą, įpareigojantį Š. Birutį atšaukti savo įsakymą. Belieka tikėtis, kad kultūros ministras, gėdingai išdavęs jam patikėto kultūros lauko žmones, bent dabar ras savyje jėgų ir pasielgs atsakingai ir garbingai“, – teigia V. Juozapaitis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė