V. Juozapaitis: Kultūros ir meno įstaigos turės stabdyti savo veiklą (0)

V.Juozapaitis. Asmenio arch. nuotr.

V.Juozapaitis | smen. nuotr.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis atkreipia dėmesį, kad po kultūros ministro Šarūno Biručio pasirašyto įsakymo, kuriuo patvirtintos 2015 m. Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų gairės, diskriminuojančios valstybines ir savivaldybių biudžetines kultūros ir meno įstaigas, nebuvo imamasi jokių veiksmų. Kaip teigia Seimo narys, kultūros ministras per tris savaites nesugebėjo paaiškinti savo sprendimo motyvų.

„Deja, nei specialiai sušauktame Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje, nei Vyriausybės valandos metu Seime atsakyti į klausimus ir paaiškinti savo sprendimo motyvų ar juo labiau kaip nors pakoreguoti, ar sustabdyti savo biudžetines kultūros įstaigas diskriminuojantį įsakymą kultūros ministras Š. Birutis per tris savaites nesugebėjo, – teigia prof. V. Juozapaitis. Šiandien paskutinė diena, po kurios Kultūros taryba nebepriims pirmojo šaukimo paraiškų 2015 m. iš Kultūros rėmimo fondo finansuojamoms programoms paremti, o situacija nepasikeitusi, diskriminuojantys įstaigas sprendimai neatšaukti“.

  1. Juozapaitis mano, jog Lietuvos valstybės biudžetinės kultūros ir meno įstaigos, nors savo veikla užsidirbusios papildomų lėšų veiklai plėtoti, dėl šio kultūros ministro diskriminuojančio įsakymo praradusios net teisę kreiptis į Kultūros tarybą, turės stabdyti savo veiklą.

„Jei taip nutiktų ir šios įstaigos sustabdytų savo veiklą, būtų padaryta nepataisoma žala visai mūsų valstybės vystymosi raidai ir suduotų skaudų smūgį ne tik Kultūros ministerijos, bet ir visos Vyriausybės bei Seimo autoritetui“, – mano V. Juozapaitis.

Primename, kad pagal naujausius Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių (14 straipsnis) nurodymus, muziejai, bibliotekos, kultūros centrai, norėdami vykdyti projektą ir gauti 80 proc. finansavimą iš Kultūros rėmimo fondo, turi surinkti 20 proc. projekto įgyvendinimui reikalingų lėšų iš rėmėjų ar partnerių ir negali naudoti savo uždirbtų lėšų.

Sunerimusios asocijuotos Lietuvos kultūros ir meno bendruomenės kreipėsi į kultūros ministrą, kad toks viešųjų įstaigų ir uždarųjų akcinių bendrovių protegavimas, sukuriant dirbtines kliūtis valstybės biudžeto įstaigoms, iš esmės yra asmeninės ministro programos „suverslinant“ kultūros politiką rezultatas, vedantis valstybės ir XVI Vyriausybės programą ir įsipareigojimus kultūrai į pražūtį.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė