Švietimo darbuotojų mitinge prie Vyriausybės – pavargę nuo melo ir pažadų mokytojai (nuotraukos, video) (1)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kartu su Lietuvos profesine sąjunga „Solidarumas“ gruodžio 3 d., prie Vyriausybės  surengė mitingą „Iškovojom Nepriklausomybę, iškovosim saugų ir orų gyvenimą!“.

Maži atlyginimai, didėjanti atskirtis tarp skurstančiųjų ir turtingųjų, švietimo darbuotojų keliamų reikalavimų ignoravimas, mokesčių didinimas, socialinio dialogo imitavimas, valdžios cinizmas, nustūmęs eilinius žmones į antrą planą, – tai pagrindinės priežastys rengti visuotinį pasipriešinimą.

Iš visos Lietuvos įvairių profesijų atstovai susirinko pasakyti valdžiai, kad daugumai šalies darbuotojų krizė dar tebesitęsia. Užuot atstatę per krizę nurėžtas algas (ką pirmiausia padarė sau) ir leidę žmonėms užsidirbti ir oriai gyventi neprašant pašalpų, politikai vos 5 proc. simboliškai ketina „patrupinti“ mažiausiai uždirbantiems darbuotojams. Kantriai laukę, kol valdžia prisimins krizei paaukotus darbuotojus, ikimokyklinėse ir bendrojo ugdymo įstaigoje besimokančius vaikus, mitinguotojai siųs valdžiai žinią, jog jų kantrybė baigėsi.

Mitinge didelis dėmesys buvo skiriamas švietimui, nes gruodžio 2 d. prasidėjo nacionalinis neterminuotas pedagogų streikas dėl nevykdomų Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės dar birželį Švietimo ir mokslo ministerijai įteiktų reikalavimų.

Profsąjungos reikalauja atkurti iki krizės buvusio mokinio krepšelio dydį, ikimokyklinių įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo ugdymo įstaigų mokytojų atlyginimams, sumažinti vaikų klasėse ir grupėse, atkurti bazinę mėnesio algą, pasirašyti kolektyvinę šakos sutartį bei ieškoti galimybių anksčiau mokytojus išleisti į pensiją. Reikalavimus palaiko Lietuvos mokyklų vadovų asociacija, Lietuvos tėvų forumas, Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas ir kitos organizacijos.

Mitinge sudalyvavo ir Švietimo bei mokslo ministras Dainius Pavalkis, kuris buvo nušvilptas ir apkaltintas melu. Ne geresnės reakcijos sulaukė ir Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuza.

Mokytojai jau sulaukė palaikymo ir iš tarptautinių organizacijų.

Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadetė Segol net kreipėsi į Lietuvos Prezidentę, Seimo pirmininkę ir Premjerą reikšdama solidarumą su mumis ir pritardama mūsų reikalavimams.

Laiške reiškiamas susirūpinimas tuo, kad daugelyje Europos šalių paprasti žmonės vis dar kenčia nuo krizės, mažų atlyginimų, sumažintų socialinių išmokų, nedarbo.

Taip pat palaikymo sulaukta iš Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos, Tarptautinės darbo organizacijos, Baltijos regiono profesinių sąjungų tinklo, Lenkijos profesinės sąjungos „Solidarnoszc“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė