Jau veikia pirmasis Lietuvoje pagamintas biokuro garo katilas (0)

Grigiskes_biokuro_katilas_enerstena.lt-nuotr-K100

Biokuro katilas Grigiškėse | ernestena.lt nuotr.

Gruodžio 4 dieną įvyks simbolinė darbų užbaigimo iškilmės AB „Grigiškės“ naujoje, biokuru kūrenamoje 10 MW garo katilinėje. Katilinėje įrengtas pirmasis, būtent Lietuvoje pagamintas garo katilas. Jis yra pateiktas „Lietuvos metų gaminys 2014“ apdovanokimui.

Šių metų birželio 10 d. UAB „Enerstena“ su AB „Grigiškės“ pasirašė projektavimo, įrangos gamybos ir tiekimo bei rangos sutartį. Pagal šią sutartį AB „Grigiškės“ šiluminiame-energetiniame ūkyje

pastatytas naujas, biokuru kūrenamas, 10 MW garo katilas su priklausiniais, taip pat 2 MW šiluminės galios kondensacinis ekonomaizeris. Tai yra pirmasis lietuviškas, dūmavamzdis garo katilas, kuri pagamino UAB „Enerstena“. Garo katilas su perkaita bei vandeniu aušinama dūmų vertimosi kamera, našumas – 14 tonų perkaitinto garo per valandą, darbinis slėgis 20 – bar., garo temperatūra – 230 °C, sumontuota pneumatinė katilo valymo sistema. Garo katilas prijungtas prie biokuru kūrenamos pakuros.  Katilo ir kitos katilinės įrangos gamintoja – UAB „Enerstena“.

Šiuo katilu pagamintas garas naudojamas AB „Grigiškės“ gamybos vyksme. Tai yra jau antrasis garo katilas, kurį „Enerstena“ įrengė „Grigiškės“ užsakymu.

Kiti „Enerstena“ įgyvendinti projektai gamybinėms pramonės įmonėms yra šie: vienos didžiausių ir ekonomiškai stipriausių Europoje krabų lazdelių ir kitų gaminių iš suirimo ir žuvies gamintojos „Vičiūnai“ įmonių grupės 9 MW (14 t/h garo) garo katilinė, vienos didžiausių ir moderniausių pieno perdirbimo įmonės Lietuvoje AB „Žemaitijos pienas“ 10 MW (15 t/h garo) biokuru kūrenama garo katilinė su sauso tipo ekonomaizeriu.

Įgyvendinti projektai leidžia pramonės įmonėms atsisakyti gamtinių dujų naudojimo energijos gamybai, taip sumažinti gamybos procesui reikalingos šilumos savikainą. Garo gamybai naudojamas biokuras yra apie 3 kartus pigesnis už dujas. „Enerstena“, kaip biomasės deginimo technologijų lyderė Lietuvoje, toliau kuria biokuro katilų, skirtų pramonės įmonėms liniją. Jau 2015 metų sausio mėn. bus pradėti gaminti 2 t/h avižų lukštais ir 3 t/h šiaudų granulėmis kūrenami garo katilai. Biokuro panaudojamas pramoninei energijai gaminti yra pilnai įmanomas ir ekonomiškai naudingas, itin tais atvejais, kuomet energijos gamybai panaudojamos gamybinės veiklos atliekos, pavyzdžiui, minėti avižų lukštai.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė