Atlieka kratas dėl Rusijoje rengiamų sukarintų stovyklų (0)

T.Vinicko (DELFI) nuotr.

T.Vinicko (DELFI) nuotr.

Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje pareigūnai atlieka kratas.

DELFI šaltinių duomenimis, krata vykdoma dėl prokuratūroje atliekamo tyrimo.

Valstybės saugumo departamento atstovas DELFI patikino, kad jie apie kratas mokykloje nieko nekomentuos.

V. Kačialovo gimnazija pareigūnų dėmesio centre atsidūrė spalio pradžioje pasirodžius informacijai apie tai,

kad gimnazijos moksleiviai nuolat vežami į Rusijos rengiamas sukarintas stovyklas.

Pareigūnai lankosi ir Sofijos Kovalevskajos vidurinėje mokykloje.

„Taip, Jūsų įvardintose mokyklose dirba Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai“, – DELFI pranešė komisariato Komunikacijos poskyris.

Prokurorė: kratos tęsis visą dieną

Vilniaus apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Aliukonienė DELFI patvirtino, kad rusiškose mokyklose atliekamos kratos.

„Skyriaus prokuroras dar negrįžęs iš procesinių veiksmų atlikimo, kratos yra atliekamos, ir, matyt, jos tęsis iki darbo dienos pabaigos“, – sakė R. Aliukonienė.

Prokurorė pažymėjo, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl moksleivių kelionių į stovyklas: „Šiandien esame nusprendę procesinius veiksmus atlikti kol kas dviejose mokyklose, kaip bus vėliau, žiūrėsime ateityje, tai susiję su tuo, apie ką jūs ir kiti rašėte.“

Vyriausioji prokurorė kol kas susilaikė nuo komentarų apie atliekamą tyrimą: „Šiandien atliekami procesiniai veiksmai, kurie, aišku, turės atgarsį visuomenėje, bet koks komentaras būtų per ankstyvas, nenorime, kad būtų padaryta žalos.“

R. Aliukonienė pabrėžė, kad tyrimas dar tik pradėtas, įtarimai kol kas niekam nepareikšti. „Žinoma, visko gali būti, – sakė ji. – Kad pareikštume įtarimus, reikia surinkti pakankamai duomenų, patvirtinančių galimą žmogaus padarytą nusikaltimą arba tai paneigti dokumentais – šiandien atliekami intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai ir įtarimų pareiškimas bus ne šios dienos klausimas.“

Direktorės pavaduotoja: net nežinau, kad pas mus krata

„Pirmiausia aš net nežinau, kad pas mus krata, nes niekas mūsų neinformavo. Visų antra, ten dar kažkas vyksta, tačiau nieko negaliu komentuoti. Visi stovi ir laukia, kol iš ten išeis, bet mes nieko nežinome. Mokymo procesas iš dalies nutrauktas. Kažkaip išsisukom“, – DELFI sakė V. Kačialovo gimnazijos direktorė pavaduotoja Danuta Jablonskaja.

Apie tai, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos ir Vasilijaus Kačalovo gimnazijos moksleiviai nuolat vežami į Rusijos rengiamas sukarintas stovyklas, buvo apskelbta spalio pradžioje. Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką.

Paaiškino, kur vykdė kratas

Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius sakė, kad Vilniaus policija atliko kratas „mokyklų administracinėse patalpose“ – pas mokyklos vadovus ir vieną mokytoją.

Be to, kratos atliktos ir pas kai kuriuos fizinius asmenis.

„Jokių pretenzijų prokuratūra moksleiviams neturi“, – pabrėžė R. Jancevičius.

Jo teigimu, Rusijos žiniasklaida skelbia, kad moksleiviai įtariami tėvynės išdavimu. „Tai visiška nesąmonė ir visiškas absurdas“, – sakė R. Jancevičius.

Prokuroro teigimu, prokuratūroje atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 118 str. – dėl padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką.

Prokuroras nepaneigė, kad domisi ir Rusijos ambasados darbuotojais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė