Toliau persekiojama Eglė Kusaitė (2)

Eglė Kusaitė | Alkas.lt nuotr.

Eglė Kusaitė | Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 3 d. 9 val. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (Gynėjų g. 6, Vilnius) nagrinės Generalinės prokuratūros prokuroro Artūro Urbelio kasacinį skundą dėl Lietuvos Apeliacinio Teismo balandžio (LAT) 4 d. nuosprendžio, kuris pripažino, kad E. Kusaitės veikoje nebūta nusikaltimo sudėties, ir visiškai ją išteisino byloje dėl ketinimų įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje

Generalinė prokuratūra prašo grąžinti bylą nagrinėti apeliacinės instancijos teismui, esą, jo padarytos „išvados nėra pagrįstos išsamiu ir visapusišku visų bylos aplinkybių išnagrinėjimu“. Apeliacinis teismas esą padaręs daugybę esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų, kurie „sukliudė apeliacinės instancijos teismui tinkamai išnagrinėti bylą pagal byloje prokuroro paduotą apeliacinį skundą ir priimti dėl jo teisingą sprendimą.“

Šį Generalinės prokuratūros skundą nagrinės teisėjų kolegija: Vytautas Masiokas (pirmininkas), Viktoras Aidukas (pranešėjas) ir Tomas Šeškauskas.

Byla bus svarstoma be E. Kusaitės. Teismo posėdyje ji negalės dalyvauti dėl ligosi. Nedalyvaus joje ir pastaruosius keletą metų įvairių instancijų teismuose atkakliai merginą gynęs advokatas dr. Kęstutis Juozas Stungys. Jis mirė šių metų lapkričio 21 d.

Alkas.lt primena, kad šių metų balandžio 4 d. LAT terorizmu kaltinamą E. Kusaitę visiškai išteisino. Pernai gegužės pabaigoje žemesnės instancijos teismas E. Kusaitę buvo nuteisęs tik už ketinimą surengti teroro aktą ir už tai skyrė jai 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Tačiau, įskaičius suėmime praleistą laiką, E. Kusaitė bausmės išvengė.

Ši byla sulaukė plataus atgarsio Lietuvos visuomenėje.E. Kusaitės byloje atliktus procesinius pažeidimu sukritikavo net pati šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Vienas iš paskutinių turbūt pavyzdžių – ne tik korupcinės, bet ir žmogaus teisių gynimo, terorizmo bylose – tai E. Kusaitės byla, kur klasikinis pavyzdys, kai procedūriniai pažeidimai, kuriuos padarė ankstesnė VSD (Valstybės saugumo departamentas) , tiesiog privedė prie to, kad prokurorai negalėjo įrodyti ko ir negalėjo įrodyti. Taigi rezultatas yra toks“, – Prezidentės žodžius citavo ELTA.

E. Kusaitė buvo kaltinama tuo, kad priėmusi islamą ir internetu nuolat bendraudama su čečenais ji kūrė organizuotą teroristinę grupę ir dalyvavo šios grupės veikloje rengdamasi įvykdyti teroro aktą. Esą, ji ketino susisprogdinti strateginės reikšmės objekte, tuo siekdama, kad būtų nužudyta ir įbauginta kuo daugiau žmonių.

Dėl to 2009 m. spalį mergina buvo sulaikyta ir nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki 2010-ųjų rugpjūčio.

E. Kusaitė savo kaltės nepripažįsta ir tvirtina, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti VSD.

Parengta pagal Tiesos.lt, ELTA ir Alkas.lt informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė