Prasidėjo mokytojų streikas (0)

lprofsajungos.lt nuotr.

lprofsajungos.lt nuotr.

Gruodžio 2 d. kai kuriose Lietuvos mokyklose ir vaikų darželiuose prasidėjo mokytojų streikas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko teigimu streikas apims apie 120 mokyklų maždaug pusėje šalies savivaldybių, o jo trukmė priklausys nuo „valdžios sprendimų“. Pasak jo, streikas gali užtrukti nuo vienos iki dviejų savaičių.

Iš savivaldybių gautais šios dienos duomenimis, streikas vyksta 15 šalies savivaldybių. Streikuoja 30 švietimo įstaigų – 21 bendrojo ugdymo, 7 ikimokyklinio ugdymo ir 2 neformaliojo vaikų švietimo, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

Šiandien streikuoja 543 pedagoginiai darbuotojai, t.y. mažiau nei pusė (apie 45,6 proc.) visų streikuojančiose įstaigose dirbančių pedagogų.

Pedagogams streikuojant už mokinių saugumą atsako streiko komiteto nariai ir mokyklos vadovai. Tai nustato Darbo kodeksas.

Gruodžio 1 d. vykusioje streiko rengėjų spaudos konferencijoje LŠDPS pirmininkas A. Navickas  žurnalistų retoriškai klausė: „Kaip jūs reaguotumėte, jeigu aš iš jūsų pasiskolinčiau pinigų, o kai ateina laikas ją atiduoti, sakyčiau – gal pasiderėkim?“

Pasak A. Navicko galima tartis dėl skolos išdėstymo laike, bet ne derėtis dėl jos grąžinimo. Jis taip pat pabrėžė, kad mokytojai streikuoja ne dėl atlyginimų, o dėl ugdymo proceso atkūrimo į ikikrizinį lygį. Nors, pasak jo, mokytojų gaunami atlyginimai yra gerokai mažesni, nei skalbia ministerija.

„Solidarumo“ pirmininkė Kristina Krupavičienė spaudos konferencijoje teigė, kad praėjus septyneriems metams nuo to kai su Vyriausybe buvo pasirašytas Nacionalinis susitarimas krizės padariniams švelninti,  žmonių pajamos nepadidėjo. Iki šiol nepadidintas per krizę sumažintas pelno mokestis. Verslininkai perka nekilnojamąjį turtą, investuoja pinigus užsienyje, bet ne į darbuotojus, jų darbo sąlygų gerinimą ir pajamas, sakė K. Krupavičienė. Anot jos, profesinės sąjungos norėtų realaus socialinio dialogo su valdžia, kad būtų pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl darbuotojų pajamų atkūrimo. „Žmones papiktino Konstitucinio Teismo nutartis, kai tam tikrai visuomenės daliai algos buvo atkurtos, o apie kitus visiškai nekalbama“, –  kalbėjo „Solidarumo“ pirmininkė.

Gruodžio 3 d. 12 val. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ kartu su LŠDPS prie Vyriausybės ketina rengti mitingą „Iškovojom Nepriklausomybę, iškovosim saugų ir orų gyvenimą!“, kuriame bus reikalaujama padidinti atlyginimus viešojo sektoriaus darbuotojams, mažinti turtingųjų ir skurstančiųjų socialinę atskirtį, atsižvelgti į švietimo darbuotojų keliamus reikalavimus.

Savo ruožtu Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis streikuose teigė įžvelgiantis konkrečios profsąjungos norą būti geriau matomai. Anot jo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga net nebandė tartis, o jų iškeltų reikalavimų įgyvendinimui reikia apie pusės milijardo litų kurių biudžete rasti neįmanoma.

Ministras D. Pavalkis žurnalistams pareiškė, kad geopolitinė situacija streikų veiklą verčia vertinti atsargiai. Jo teigimu mokytojų streiko rengėjų veikla yra įtartina, tačiau jis atmetė galimybę bandyti per teismą stabdyti streiką.

„Žinant teismų patirtį, tuoj pat mokytojai pripažįstami silpnesniąja puse… Bet ne tai svarbiausia – tikrai nenoriu eiti į konfliktą su mokytojais ir pradėti teisinio nagrinėjimosi su jais, o dėl pono Andriaus Navicko – kitas klausimas. Mes pasižiūrėsime, ką jis veikia, kaip veikia ir kodėl veikia būtent tuo laiku, kai veikia“, – sakė D. Pavalkis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė