Lietuvos socialdemokratų sąjunga stabdo veiklą (4)

A.Akstinavičius

A.Akstinavičius

Šių metų lapkričio 29 d. įvyko Lietuvos socialdemokratų sąjungos XXXIV suvažiavimo II – oji dalis. Buvo priimti du dokumentai: Socialdemokratų sąjungos Deklaracija ir Pareiškimas.

Jų turinyje atsispindi ir suvažiavimo sprendimas – sustabdyti tolesnę LSDS veiklą. Dauguma Socialdemokratų sąjungos narių tolesnę savo politinę veiklą planuoja tęsti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos socialdemokratų frakcijoje, kuri išvakarėse buvo įregistruota LVŽS taryboje.

Savivaldybių tarybų rinkimuose, vyksiančiuose 2015 m. kovo 1 d.,Socialdemokratų sąjungos nariai dalyvaus LVŽS keliamuose sąrašuose, o kai kuriuose rajonuose bus kartu su visuomeniniais sąrašais.

„LSDS veiklos nutraukimas – tarsi Kalantos susideginimas. Mes norime savo veiklos nutraukimu atkreipti dėmesį, kad padėtis yra bloga, ir duok, Dieve, kad mūsų šitas susideginimas būtų toks pats prasmingas, kaip ir Kalantos, ir kad po 15 metų Lietuvoje prasidėtų naujas atgimimas, nauja laisvėjimo banga. Manau, tada prognozės, kad lietuvių liks 2 milijonai, nebeturės pagrindo“, – kalbėjo A. Akstinavičius antradienį, gruodžio 2 d., naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje.

Partijos pirmininko pavaduotojas Dainius Paukštė mano, kad dabartinė sistema nėra palanki neparlamentinėms partijoms, kurių laukia LSDS likimas, o nuo to nukentės rinkėjai, kurie neturės galimybės rinktis iš idėjų įvairovės.

Deklaracija:

Lietuvoje pradėjus dominuoti laukiniam liberalizmui ne tik ekonominėje, bet ir politinėje srityse formavosi varotojiškos visuomenės nuostatos, paremtos piniginiais santykiais, materialumu, naudos siekimu. Tokiems verslininkiškiems principams įsitvirtinus ir politikoje, išsigimė politinė partinė sistema, kurioje nebeliko vietos ideologijoms, vertybėms, programoms, principams. Nebeliko ir demokratinių rinkimų – turgaus metodikos, pridengtos polittechnologijomis, rinkimus pavertė farsu, kuomet valdžia ir postai pasiekiami įsigijimo būdu. Daugiapartinė sistema išsigimė ir tapo seiminių partijų klaniniu monolitu, dosniai maitinamu mokesčių mokėtojų pinigais, kur nebeliko vietos piliečių nuomonei, kitokiam požiūriui, politinei alternatyvai. Lietuvos Socialdemokratų sąjunga penkiolika metų priešinosi šioms neigiamoms tendencijoms, taip tapdama didžiausiu kliuviniu dabar dominuojančios išsigimusios politinės partinės sistemos veiksmams. Beveik prieš šimtą metų TSRS diktatoriaus Josifo Stalino pareikšta nuostata, kad socialdemokratiją reikia išrauti su šaknimis, pasirodo, puikų pritaikymą sulaukė šių dienų Lietuvoje. Todėl, esant tokioms aplinkybėms, 2014m. lapkričio 29 d. Lietuvos Socialdemokratų sąjunga – LSDS nutraukia savo politinę veiklą tomis formomis, kokiomis laisvės, socialinio teisingumo ir solidarumo principų ji siekė iki šiol. Primenama, kad: LSDS – tie, kurie dalyvavo atkuriant socialdemokratiją Lietuvoje 1989 m. LSDS – tie, kurie priešinosi LSDP susijungimui su buvusių komunistų partija – LDDP. LSDS – tie, kurie seka Stepono Kairio idėja „Kas gera Lietuvai, turi būti gera ir socialdemokratams“. LSDS – tie idealistai, kuriems principai yra vertybė. Mes, žemiau pasirašiusieji, pareiškiame, kad: Socialdemokratų sąjungos turinys, paremtas pamatinėmis socialdemokratijos vertybėmis ir principais bus išsaugotas Lietuvai ir jos žmonės. Keisis tik veiklos būdai ir veiksmų formos, siekiant išlaikyti, puoselėti ir apsaugoti nuo sunaikinimo socialdemokratinę idėją, o keičiantis aplinkybėms pasistengti bendromis pastangomis ją įgyvendinti ir įtvirtinti Lietuvos politiniame gyvenime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė