Keturkojai pareigūnų draugai pratinosi prie sprogstamųjų medžiagų kvapo (0)

VSAT nuotr.

VSAT nuotr.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinėje dvi savaites vyko kinologų mokymai įvairių teisėsaugos įstaigų pareigūnams, tarp kurių būta ir svečių iš Latvijos bei Estijos. Kinologai su savo keturkojais mokėsi aptikti įvairias sprogstamasias medžiagas.

Vilniaus rinktinės kinologų iniciatyva organizuotuose kursuose dalyvavo „Aro“, Vadovybės apsaugos departamento, VSAT Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinės kinologai su šunimis bei Karo policijos pareigūnai iš Latvijos bei Estijos su savo keturkojais.

Kursai buvo dviejų dalių. Pirmą savaitę kinologams reikėjo supažindinti savo šunis su įvairių sprogstamųjų medžiagų kvapais. Antrosios dalies metu visa grupė turėjo atlikti įvairias praktines užduotis.

Mokymai prasidėjo įvairiais pratimais, kuriais buvo siekiama išmokyti šunis skirti įvairių sprogstamųjų medžiagų kvapus. Anot VSAT Vilniaus rinktinės Kinologijos skyriaus instruktorių, šis šunų treniravimo etapas yra pats svarbiausias ir sudėtingiausias. Šunų uoslė yra pagrindinis įrankis, kuriuo keturkojis orientuojasi aplinkoje, todėl vienu metu jis gali užuosti begalę kvapų. Užduotis yra išmokyti šunį atpažinti kinologui reikšmingus kvapus. Tai nėra paprasta, ypač kai sprogstamųjų medžiagų sudėtyje yra įvairių gamyboje naudojamų priemaišų.

VSAT nuotr.

VSAT nuotr.

Susipažinę su dažnai naudojamų sprogmenų kvapais, keturkojai ir jų šeimininkai turėjo galimybę pritaikyti naujas žinias praktinių užduočių metu. Mokymų grupė sprogmenų ieškojo traukinių vagonuose ir aplink juos, įvairiose transporto priemonėse ir keleivių bagaže.

Tikimasi panašaus pobūdžio kursus rengti ir ateityje. Įgytos žinios padeda gerinti VSAT kinologų darbo kokybę ir striprinti bendradarbiavimo ryšius su kitomis teisėsaugos įstaigomis.

Kitą savaitę VSAT Vilniaus rinktinės Kinologijos skyriuje vyks dar vieni kursai narkotinių medžiagų paieškos tema. Jų metu bus pristatoma nauja šunų treniravimo metodika, leidžianti efektyviau išmokyti tarnybinius keturkojus pasyviai žymėti surastus daiktus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė