D.Grybauskaitė išvyksta į Estiją (1)

D.Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr.

D.Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  gruodžio 2 d., vyksta į Estiją, kur dalyvaus tradiciniame Baltijos valstybių vadovų susitikime. Šiemet į šį susitikimą pakviestas ir Lenkijos Prezidentas.

Lietuvos vadovė su Estijos, Latvijos ir Lenkijos Prezidentais aptars saugumo padėtį ir kitus aktualius regiono klausimus.

Prezidentės teigimu, trijų Baltijos šalių ir Lenkijos saugumas yra neatsiejamas, todėl labai svarbu kolektyvinės gynybos ir saugumo užtikrinimo priemones aptarti su visų regiono šalių vadovais.

Susitikime bus kalbama apie rugsėjį Velse įvykusio NATO viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimą, energetinio, kibernetinio ir informacinio saugumo klausimus, kokių priemonių Baltijos šalys gali imtis priešiškai propagandai įveikti.

Taip pat bus aptarta ES skaitmeninė darbotvarkė ir Latvijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai. Lietuvos kaimynė ES vairą perims 2015 m. sausio 1 dieną.

Tradicinis Prezidentų susitikimas kasmet rengiamas vis kitoje Baltijos valstybėje. Šiemet jis įvyks Estijoje, netoli nuo Talino esančiame Koue dvare. Susitikimo tikslas – aukščiausiu lygiu aptarti Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybėms bei jų žmonėms svarbiausius klausimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė