Nuo šiandien galima įsigyti lietuviškų euro monetų pavyzdžių (1)

Lietuvos banko nuotr.

Lietuvos banko nuotr.

Gruodžio 1-ąją Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune, komerciniai bankai įvairiose šalies vietose pradeda pardavinėti lietuviškų eurų monetų rinkinius, skirtus visuomenei susipažinti su būsimąja nauja atsiskaitymo priemone. Be to, šiandien monetos ir banknotai pradedami tiekti ir įmonėms.

„Šiandien pirmieji lietuviški eurai jau pasieks gyventojus. Tikiuosi, daug kas išleidžiamus rinkinius įsigis susipažinimo tikslais, juolab kad įvedus eurą 2015 metų sausio 1 d. ir vėliau juos galėsime išleisti kaip įprastą atsiskaitymo priemonę. Ypač smulkiesiems verslininkams pažintiniai rinkiniai nuo sausio 1 dienos gali būti naudingi atiduodant grąžą“, – sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Kiekvieną visuomenei skirtą rinkinį sudaro 23 lietuviškos Vyčiu paženklintos eurų monetos: po tris 1, 2, 10, 20 bei 50 euro centų ir 1 bei 2 eurų monetas, taip pat dvi 5 euro centų monetos. 11,59 eurų monetų rinkiniai nuo šiandien parduodami Lietuvos banke ir komerciniuose bankuose, o nuo gruodžio 4 d. – 330 Lietuvos pašto padaliniuose už 40 litų (11,58 euro) iki šių metų pabaigos, iki Lietuvai pereinant prie naujosios valiutos 2015 m. sausio pirmąją. Jie parduodami tik Lietuvos Respublikos teritorijoje ir tik fiziniams asmenims, ne daugiau kaip po 5 rinkinius vienu kartu vienam asmeniui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė