Mokytojai rengiasi visuotiniam neterminuotam streikui (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Maži atlyginimai, didėjanti atskirtis tarp skurstančiųjų ir turtingųjų, švietimo darbuotojų keliamų reikalavimų ignoravimas, mokesčių didinimas, socialinio dialogo imitavimas ir valdžios cinizmas – tokias pagrindines priežastis įvardijo profesinių sąjungų atstovai, pranešę, kad dar šią savaitę prasidės masiniai pedagogų streikai.

Reikalaujama atkurti iki krizės buvusio mokinio krepšelio dydį, ikimokyklinių įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo ugdymo įstaigų mokytojų atlyginimams, sumažinti vaikų klasėse ir grupėse, atkurti bazinę mėnesio algą, pasirašyti kolektyvinę šakos sutartį bei ieškoti galimybių anksčiau mokytojus išleisti į pensiją.

Lapkričio 27 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvykęs Premjero sudarytos darbo grupės posėdis, kuriame turėjo būti pasiektas susitarimas dėl reikalavimų įgyvendinimo, rezultatų nedavė. Visi ministro pasiūlymai teikiami nedidinat finansavimo švietimui lyginant su 2014 m.

„Tai, ką šiandien išgirdome, galutinai įrodo, kad nuo rugsėjo dirbanti darbo grupė niekur nepasistūmėjo. Juk švietime sutaupytos lėšos iš sistemos nebuvo atimtos jau pernai“, – stebėjosi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė.

Posėdyje taip pat buvo svarstomas etatinio pedagogų darbo apmokėjimo projektas. Pasak LŠDPS pirmininko pavaduotojo Vytauto Silvanavičiaus, kiekviename posėdyje pateikiama vis naujų mokytojų darbo apmokėjimo modelių, tačiau jie nebūna finansiškai pagrįsti.

Ministras namų darbų nepadarė, egzamino neišlaikė, tą akivaizdžiai suprato ir kitų profesinių sąjungų atstovai, dalyvavę posėdyje. Tad kviečiame mokytojus kitą savaitę dalyvauti pilietiškumo pamokoje“, – sako LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Paskelbta, kad gruodžio 2 d. prasideda neterminuoti mokytojų streikai, o gruodžio 3 d., 12 val., prie Vyriausybės įvyks mitingas „Iškovojom Nepriklausomybę, iškovosim saugų ir orų gyvenimą!“.

Streikuoti ketina apie 120 mokyklų, aktyviausi mokytojai – Klaipėdoje, Kauno ir Vilniaus rajone. Streikuos ne tik mokyklos, bet ir keli darželiai. Planuojama, kad prie streiko prisijungs apie šešis tūkstančius ugdytojų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė