Knyga vaikams ir nepamiršusiems vaikystės – „Visi mes esame vaikai“ (0)

vmev_knyga_CD-K100

Knygelė ir CD „Visi mes esame vaikai“

Vokietijoje gyvenantys lietuviai grafikos dizainerė ir iliustratorė Indrė Bergner ir bardas Karolis Špinkis išleido knygą vaikams „Visi mes esame vaikai“. Ši 54-ių puslapių knygutė skirta vaikams ir jų tėveliams, kurie myli gamtą, savo gimtąjį kraštą ir su džiaugsmu prisimena vaikystės dienas.

„Knygutėje gyvena aštuonios dainelės ir dvi pasakos kartu su širdį kutenančiomis iliustracijomis. Tie, kurie vėlais žiemos vakarais nori klausydami pasinerti į kitą pasaulį, knygelėje ras kompaktinį diską. Tie, kurie patys moka groti gitara, ras joje akordus, o smalsuoliai galės atrasti pasislėpusius miško gyventojus knygutės atvartuose“,– sako Indrė Bergner.

Knygelės autoriai I. Bergner ir K. Špinkis savo vaikystę praleido Šiauliuose, tačiau jau ilgą laiką gyvena Vokietijoje. „Išvykome pakankamai anksti, kad galėtume puikiai išmokti svetimą kalbą ir greitai prisitaikyti naujoje kultūrinėje erdvėje, tačiau jau buvo per vėlu, kad užmirštume tą gražų ir jaudinantį žodį – Lietuva. Knygelės idėja gimė 2013 m. vasarą, ieškant prasmingos dizaino studijų užbaigiamojo darbo temos. Nutarėme sujungti abiejų veiklas ir mintis į vieną kūrinį, kartu, vienas kitą papildydami, ieškojome temų bei motyvų knygelei. Jas radus, aš sukūriau daineles ir pasakas, o Indrė jas iliustravo ir sumaketavo knygą“, – sako K. Špinskis.

„Puoselėdami tas tikrąsias vertybes: meilė gamtai, Tėvynei, šeimai, kurių mus mokino seneliai ir tėvai, norime jas perteikti ir kitiems lietuvių vaikams. To, deja, vis labiau trūksta šiuolaikinėse vaikų knygose. Mes tikime, jog būtent savo santūriomis spalvomis, prasmingu dainų ir pasakų turiniu bei iliustruotais lietuviškos gamtos motyvais, ji sudomins tikrumo ir natūralumo mylėtojus ir prasmingai papildys šeimų knygų lentynas”, – vylėsi I. Bergner.

Knygos tiražas 1000 vnt. Šį rudenį, kartu su K. Špinskio koncertais, vyko knygelės pristatymai daugelyje Lietuvos miestų. Šiuo metu Indrė ir Karolis keliauja su knygute ir Karolio dainomis po Vokietijos lietuvių bendruomenes. Greitu laiku autoriai ketina apsilankyti ir kitų šalių lietuvių bendruomenėse.

Lietuvoje knygelę „Visi mes esame vaikai“ galima įsigyti „Žiburio“ ir „Deltos“ knygynuose Šiauliuose ir „Mint Vinetu“ knygyne Vilniuje.
Gyvenantiems užsienyje, ar norintiems nusiųsti dalelę Lietuvos artimiesiems, gyvenantiems svetur, knygutę galima užsakyti ir internetu: www.visimesesamevaikai.eu . Internetiniame puslapyje taip pat galima rasti motyvų, dainų bei pasakų ištraukas. Jei norite išgirsti daugiau autoriaus dainų, jų pilnas versijas galite rasti: www.karoliofonas.lt

visi-mes-esame-bvaikai-knyga

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė