Lietuva pakviesta tapti pagrindine Leipcigo knygų mugės viešnia (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Lapkričio 27 d. Kultūros ministras Šarūnas Birutis priėmė Leipcigo knygų mugės (vok. Leipziger Buchmesse) direktorių Oliverį Zilę. Leipcigo knygų mugė šių metų spalio pabaigoje viešai pakvietė Lietuvą tapti 2017 metų mugės pagrindine viešnia.

LR kultūros ministerijoje vykusio susitikimo metu aptartas principinis susitarimas dėl Lietuvos dalyvavimo didžiausioje knygų mugėje Vokietijos rytuose.

„Džiaugiuosi, kad Lietuva turės puikią progą garsiojoje Leipcigo knygų mugėje pristatyti ne vien savo literatūrą ir leidybą, bet ir kultūrą plačiąja prasme“, – pabrėžė Š. Birutis.

Kasmet vykstanti mugė sutraukia beveik 240 tūkst. mugės ir renginio „Leipcigas skaito“ lankytojų iš visos Vokietijos, taip pat Austrijos ir Šveicarijos. Iš 175 tūkst. lankytojų, atvykstančių į Leipcigo parodų centrą, 53 tūkst. mugėje lankosi verslo reikalais, 29 tūkst. yra mokytojai ir dėstytojai.

Mugėje dirba visų regionų Vokietijos žiniasklaida, renginys ir jame vykstantys renginiai, pristatomi autoriai yra gausiai nušviečiami nacionalinėje Vokietijos žiniasklaidoje. 2014 m. mugėje buvo akredituota daugiau nei 2700 žurnalistų. Mugė taip pat skiria daug dėmesio Vidurio ir Rytų Europai, Balkanų šalims ir jų literatūroms.

Leipcigo knygų mugės festivalis „Leipcigas skaito“ yra didžiausias literatūros festivalis regione, jo metu vyksta daugiau nei 3200 renginių, kuriuose pristatomi daugiau nei 3000 autorių. Visas miestas tampa literatūros scena, pabrėžiama itin atvira mugės atmosfera.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė