Įžiebta pagrindinė Lietuvos Kalėdų eglė (nuotraukos) (3)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Lapkričio 29 dieną, šeštadienį, Vilniaus Katedros aikštėje įvyko pagrindinės Lietuvos Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Svarbiausia sostinės žiemos tradicija tapusio renginio metu susirinkusius miestiečius stebino akrobatikos ir šviesos meno trupė iš Italijos „Kitonb“.

Į Vilnių atvykę italų šviesos ir akrobatikos meistrai „Kitonb“ save vadina ekstremalaus teatro grupe. Su savo pasirodymais pasaulį apkeliavę „Kitonb“, Vilniuje žada surengė įspūdingą pasirodymą.

Pasaulyje jie garsėja artistiškumu ir kvapą gniaužiančia judesio estetika, nepriekaištingai derančia su miesto erdvėse teatrališkai atskleidžiamais šviesos elementais.

Eglutės įžiebimo renginys oficialiai pažymi kalėdinio sezono sostinėje atidarymą. Šiais metais planuojama per 20 pačių įvairiausių renginių, tarp kurių ir visų pamėgta 3D pasaka, kuriais vilniečiai ir miesto svečiai galės džiaugtis iki sausio mėnesio vidurio.

Katedros ir Rotušės aikštėse įsikūrė Kalėdų mugės, kurie lankytojams siūloma paragauti saldumynų bei įsigyti rankdarbių ar kitų šventinių smulkmenų.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad šiemet sostinei Kalėdų puošmenos ir renginiai apie 690 tūkst. litų. Anot Vilniaus mero A. Zuoko, iš šios sumos du trečdaliai yra rėmėjų skirti pinigai, o vienam vilniečiui šių metų šventės iš savivaldybės biudžeto atsieis beveik litą.

Tą patį vakarą Kauno Rotušės aikštėje įžiebta ir pagrindinė Laikinosios sostinės Kalėdų eglė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė