Kitu kampu: skrydis virš Černobylio (video) (0)

 Černobylio elektrinės apylinkių vaizdai |robohub.org  nuotr.

Černobylio elektrinės apylinkių vaizdai |robohub.org nuotr.

Filmų kūrėjas mums suteikia galimybę pasižvalgyti po Černobylio elektrinės avarijos apylinkes iš visiškai kitos perspektyvos.

Režisierius Danis Kukas (Danny Cook) tai įgyvendino pasitelkęs bepilotę skraidyklę (droną), prie kurios buvo pritvirtinta mini vaizdo kamera.

Visas filmo veiksmas vyksta Pripetėje – apleistame mieste, kuriame įvyko Černobylio elektrinės avarija (Ukraina). Vaizdai iš oro kombinuojami su kadrais, padarytais apgriuvusių pastatų viduje bei aikštėse. Visa tai sukuria vieną įspūdingiausių post-apokaliptinių reginių.

Išties, net sunku patikėti, kad tokios vietos tikrai egzistuoja mūsų planetoje:

Primename, kad Černobylio katastrofa įvyko 1986 metais naktį iš balandžio 25-osios į 26-ąją. Tačiau pasaulis apie tai sužinojo tik po kelių dienų, kai Forsmorko (Švedija) atominės elektrinės specialistus suglumino, radaruose fiksuojamas neįtikėtinai didelis radiacinis užterštumas.

Paaiškėjus tiesai, iš 30 km spindulio zonos buvo evakuoti daugiau nei 115 tūkst. gyventojų. Iki šiol ši vietovė yra labai apleista. Teritorijoje galima sutikti vos kelis žmones.

Įvykio metu į aplinką pasklido radioaktyvios medžiagos, tarp kurių buvo urano, plutonio, jodo-131 (pusėjimo trukmė – 8 dienos), cezio-134 (pusėjimo trukmė – 2 metai), cezio-137 (pusėjimo trukmė – 30 metų), stroncio-90 (pusėjimo trukmė – 28 metai) izotopai. Jie visi labai pavojingi žmogaus sveikatai, todėl ne veltui Černobylio sprogimas įvardijamas, kaip pati baisiausia atominės energetikos katastrofa pasaulyje.

Nors oficialiai, avarija tapo 60–80 žmonių mirties priežastimi, tačiau manoma, kad iš viso dėl šios nelaimės mirė apie 200 tūkst. žmonių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė