Ilgai laukta D. Kamerono kalba: nori pašalpų imigrantams neduoti ketverius metus (3)

Deividas Kameronas | Anglija.lt nuotr.

Deividas Kameronas | Anglija.lt nuotr.

Lapkričio 28 d. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron) pasakė ilgai lauktą kalbą imigracijos tema. Britų vyriausybės vadovas pareiškė, kad ant kortos pastatyta Jungtinės Karalystės (JK) ateitis Europoje, nebent Briuselis imsis veiksmų pažaboti imigraciją. Taip jis davė suprasti, kad Britanija gali pasitraukti iš ES.

Kaip skelbia JK spauda, D. Kameronas pabrėžė, kad mokestinių lengvatų, už vaikus mokamų pašalpų, bedarbio pašalpos ir socialinio būsto apribojimai bus pagrindinis Britanijos reikalavimas iš naujo derantis dėl šalies narystės Europos Sąjungoje.

Kreipdamasis į kitas ES šalis, kurios taip pat pritraukė daug imigrantų, britų premjeras paragino jas paremti Jungtinę Karalystę dėl laisvo žmonių judėjimo Europoje kontrolės ir pabrėžė, kad Britanijos reikalavimai nėra „keisti“ ir kad Britanija nusipelno būti „išgirsta.“

D. Kameronas taip pat pagrasino blokuoti naujų šalių priėmimą į ES, jeigu jo šalies reikalavimai dėl imigracijos ribojimo bus ignoruojami. JK premjeras davė aiškiai suprasti, kad neleidus Britanijai drastiškai apriboti sąlygas, kurios traukia imigrantus iš kitų ES šalių, jis neatmeta „jokios galimybės“ duodamas suprasti, kad gali taip pat siekti ir Britanijos pasitraukimo iš ES.

JK premjeras pažadėjo iš naujo derėtis dėl šalies narystės ES, jeigu jo vadovaujama Konservatorių partija laimės kitąmet vyksiančius parlamento rinkimus. Tuomet iki 2017 metų jis esą surengtų referendumą dėl Britanijos narystės ES.

„Nėra blogai reikšti susirūpinimą dėl į šalį atvykstančių žmonių masto, – sakydamas kalbą viename fabrike Stafordšyro grafystėje sakė D. Kameronas. – Žmonės pagrįstai yra susirūpinę. Ir galvoje kirba tik viena žodis – kontrolė.“

Jis tikisi sumažinti bendrą imigracijos lygį apsunkindamas galimybes likti Britanijoje, jeigu neturi darbo, o taip pat riboti galimybes gauti socialinių išmokų ir kitų lengvatų. D. Kamerono teigimu, jis nėra prieš imigraciją, bet ją būtina kontroliuoti. „Mūsų atvirumas yra dalis to, kas esame. Tačiau atėjo laikas tinkamai apie tai kalbėti“, – pažymėjo jis.

Ko nori D. Kameronas

1. Mokėti bedarbio pašalpas tik tiems, kas Britanijoje pragyveno mažiausiai ketverius metus.
2. Jokio socialinio būsto nepragyvenus mažiausiai ketverių metų.
3. Jokių pašalpų už vaikus, kurie negyvena Didžiojoje Britanijoje.
4. Jokios valstybės paramos nedirbantiems imigrantams.
5. Deportacija, jeigu negali susirasti darbo šešis mėnesius.
6. Riboti imigrantams iš ES šalių galimybę atsivežti giminaičius iš ES nepriklausančių šalių.
7. Ilgesnį laiką drausti sugrįžti į šalį žmonėms, kurie Britanijoje gyveno gatvėje, elgetavo ar sukčiavo.
8. Griežtinti nusikaltusių užsieniečių deportavimo sąlygas.

Britų premjeras taip pat žada valstybės finansinę paramą rajonams, kurie nukentėjo nuo didelio imigrantų antplūdžio.

Beje, D. Kameronas pareiškė, kad tokios taisyklės turėtų galioti visoje ES teritorijoje, taip pat ir užsienyje gyvenantiems JK piliečiams.

Verta paminėti, kad norint pritaikyti daugumą D. Kamerono norimų apribojimų, reikėtų keisti ES sutartį, o tam reikėtų visų Bendrijos valstybių narių pritarimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė