Birštono savivaldybės ūkininkus sveikino LR Ministras Pirmininkas (0)

Birštono savivaldybės nuotr.

Birštono savivaldybės nuotr.

Lapkričio 27 d., ketvirtadienį, Birštono kurhauze vyko tradicinė Birštono savivaldybės ūkininkų šventė „Derlius jau aruoduose“. Šių metų renginyje dalyvavo ir Birštono savivaldybės ūkininkus sveikino LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Žemės ūkio ministerijos Veiklos administravimo ir turto valdymo departamento direktorė Virginija Žoštautienė.

„Džiaugiuosi šiandieną galėdamas susitikti su taip gausiai susirinkusiais Birštono savivaldybės ūkininkais. Džiugu, kad po pasibaigusių ūkio darbų ūkininkai noriai susitinka ir dalijasi savo mintimis. Tik bendraujant ir dalinantis nuomonėmis, padedant vienas kitam, galima džiaugtis gerais pasiekimais ir gerais rezultatais.“, – renginio pradžioje teigė LR Ministras Pirmininkas.

Renginyje taip pat dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, LR Seimo narys Andrius Palionis, LR ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius, Birštono savivaldybės administracijos, bendruomenių atstovai.
Žemės ūkio ministerijos Veiklos administravimo ir turto valdymo departamento direktorė V. Žoštautienė ir Birštono savivaldybės mere N. Dirginčiene. Susitikimo metu, prie apskrito stalo, buvo aptarti ūkininkams aktualūs klausimai, problemas, vyko diskusijos apie vykdomus projektus, ateities perspektyvas.

Šventės „Derlius jau aruoduose“ metu buvo pagerbti ir LR Ministro Pirmininko padėkomis apdovanoti labiausiai šiais metais nusipelnę Birštono savivaldybės ūkininkai: Naudžiūnų kaimo ūkininkų Laimutės ir Jono Gradeckų šeima – „Už ūkio modernizavimą ir plėtrą, aukštą žemdirbystės kultūrą“; Vaitiškių kaimo ūkininkų Violetos ir Alvydo Radvilų šeima – „Už pasiekimus javų ir bulvių sėklininkystėje, aukštą žemdirbystės kultūrą, jaunųjų ūkininkų ugdymą“. Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės padėkomis buvo apdovanotos šios ūkininkų šeimos: Žemaitkiemio kaimo ūkininkų Virginijos ir Jurgio Rukų šeimai – „Už darnaus šeimos ūkio nuoseklų stiprinimą ir plėtrą“; Nečiūnų kaimo ūkininkų Vilmos ir Vytauto Lėckų šeimai, didžiausio Birštono savivaldybės pieno ūkio savininkams, – „Už pienininkystės ūkio vystymą ir modernizavimą, įsisavinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą“; Babronių kaimo ūkininkų Astos ir Valdo Mockevičių šeimai – „Už išradingumą, naujovių taikymą bei profesionalumą, auginant netradicines žemės ūkio kultūras.

Sveikindama Birštono savivaldybės ūkininkus, N. Dirginčienė teigė: „Noriu padėkoti ir palinkėti mūsų ūkininkams toliau puoselėti aukštą ūkininkavimo kultūrą Birštono savivaldybėje, diegti naujoves, būti geriausiais pavyzdžiais, ugdant jaunąją kartą. Ir toliau būkite ne tik nuoseklūs, atsakingai siekiantys gerų rezultatų, bet ir išradingi, profesionalūs. Kad ir kitais metais galėtume pasidžiaugti puikiu derliumi Birštono savivaldybės ūkių aruoduose!“. Merės padėkos šiais metais buvo įteiktos Daivai ir Vidui Valatkoms, už užtikrintą ekonomiškai gyvybingo natūrinio ūkio išlaikymą Vaitiškių kaime ir aktyvią bendruomeninę veiklą; Albinai ir Albinui Mickevičiams, už sumanumą ir atkaklumą, sėkmingai panaudojant nepalankius žemdirbystei plotus, auginant mėsinius galvijus ir uogas, Nemajūnų kaime. Taip pat buvo apdovanoti už „Tvarkingiausios sodybos 2014 m.“ išsaugojimą ir puoselėjimą Būdų kaimo gyventojai Rita ir Albinas Baranauskai, „Originaliausios sodybos 2014 m.“ apdovanojimą pelniusių Angelės ir Gintauto Baliūnų šeima bei už „Autentiškiausios sodybos 2014 m.“ apdovanojimą pelniusi Anelė Tamošiūnienė.

Lietuvos ūkininkų sąjunga tradiciškai organizavo konkursą „Metų ūkis 2014“, kurio metu buvo išrinkti žemdirbiai, Birštono savivaldybėje užėmę garbingas prizines vietas. Pirmąją vietą laimėjo Jonas Gradeckas, o antrosios vietos nugalėtojais tapo ūkininkas Kęstutis Radvila. Konkurso nugalėtojus pristatė ir pasveikino, apdovanojimus įteikė Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius.

Renginio metu visiems susirinkusiems savo pasirodymus dovanojo grupė „Vairas“. Antroje renginio dalyje, vakaronėje „Derlius jau aruoduose“, dalyvavę ūkininkai džiaugėsi galimybe kartu susitikti, pavakaroti ir pasidžiaugti pasiektais rezultatais.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė