Lietuviškais mėsos gaminiais susidomėjo JAV diplomatai (0)

mesos-gaminiai-baltraitiene-zum.lt-nuotr-K100

Lietuviškais mėsos gaminiais susidomėjo JAV diplomatai | zum.lt nuotr.

Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės vadovaujama delegacija susitiko su JAV konsulato atstovais Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir aptarė lietuviškų mėsos gaminių eksporto galimybes į JAV.

„Šiuo metu Lietuva itin suinteresuota plėtoti prekybos ryšius su JAV mėsos gaminių srityje, todėl palankus JAV diplomatų įvertinimas mums yra labai svarbus“, – po susitikimo teigė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

JAV konsulato atstovai, kurie yra atsakingi už prekybą ne tik Jungtiniuose Arabų Emyratuose, bet taip pat ir Kuveite, Katare bei Omane, itin domėjosi Lietuvos žemės ūkiu ir mūsų šalyje pagaminamais gaminiais. Anot jų, lietuviški mėsos gaminiai yra itin aukštos kokybės. Lietuva taip pat buvo paraginta dalyvauti parodoje Gulfood 2015 metais. Būtent čia koncentruojasi didžioji dalis verslo įmonių ir čia yra didžiausia tikimybė užmegzti verslo ryšius. Amerikos diplomatai patikino žemės ūkio ministrę suprantantys, kad naujų rinkų paieška – tai užduotis, reikalaujanti didelių pastangų. Jie ne tik pasidalijo savo patirtimi, bet ir paragino toliau taip pat aktyviai veikti.

Lietuva JAV rinkai galėtų pasiūlyti ilgesnio galiojimo ir didesnės pridėtinės vertės produkcijos – įvairių rūšių rūkytų bei vytintų mėsos gaminių.

2013 metais žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į JAV sudarė 19 mln. EUR.  2013 metais Lietuva į JAV daugiausia eksportavo kviečių glitimo, 2,7 daugiau nei 2012-aisiais, sūrių ir varškės, duonos ir pyrago gaminių, valgomųjų ledų. Šių metų pabaigoje Lietuvai turėtų būti atverta ir mėsos produktų rinka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė