Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjunga pasirašė bendradarbiavimo sutartį (0)

kam.smm.sauliai.sutartis_kam.lt

kam.lt nuotr.

Lapkričio 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta atnaujinta trišalė Krašto apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimo sutartis. Sutartį, kuria šalys įsipareigoja bendradarbiauti ugdydamos vaikų ir jaunimo pilietiškumą, patriotiškumą ir tautiškumą, pasirašė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis ir Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas.

„Stiprindami bendradarbiavimą su Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos šaulių sąjunga, siekiame sudaryti sąlygas intensyviau ugdyti jaunų žmonių pilietines, patriotines ir tautines nuostatas, skatinti pareigą ir atsakomybę rengtis Tėvynės gynybai“, – prieš sutarties pasirašymą kalbėjo ministras J. Olekas.

„Dirbsime kartu tiek ugdant mokinius pamokų metu, tiek rengiant stovyklas, būrelius, užsiėmimus. Pirmą kartą bus sukurta šalies gynybai skirto pasirenkamojo dalyko programa – iki šiol tokio dalyko bei jam parengtų mokymo priemonių neturėjome. Svarbu, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas mokytojų kvalifikacijos tobulinimui nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais“, – sakė švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.

„Lietuvos šaulių sąjunga užima svarbią vietą Lietuvos mokinių pilietiniame ugdyme. Savo gretose vienydama daugiau nei 3500 jaunuolių Lietuvos šaulių sąjunga darys viską, kad jų ugdymas būtų visavertis ir kokybiškas. Tikimės, kad pasirašoma sutartis padės plėsti ir stiprinti mūsų veiklą ir tautinių bendrijų gretose“, –pilietiškumas teigia Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas

Šia sutartimi Krašto apsaugos ministerija įsipareigoja teikti pasiūlymus dėl vaikų ir jaunimo ugdymo nacionalinio saugumo ir gynybos srityje, rengti švietimo įstaigoms informacinę medžiagą apie galimybes rinktis kario profesiją, organizuoti kvalifikacinį mokymą mokytojams, skatinti švietimo ir Krašto apsaugos sistemos institucijų bendradarbiavimą vaikų ir jaunimo neformaliojo šveitimo veikloje.

Švietimo ir mokslo ministerija  savo ruožtu įsipareigoja atnaujindama bendrąsias programas, konsultuotis nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais, bendradarbiauti su Krašto apsaugos ministerija rengdama pasirenkamojo dalyko, skirto šalies gynybos tematikai, programą, informuoti mokinius apie galimybes rinktis kario profesiją, savanoriškai rengtis valstybės gynybai, informuoti švietimo įstaigas apie galimybes bendradarbiauti  su krašto apsaugos sistemos institucijomis ir Lietuvos šaulių sąjunga.

Pasirašoma sutartimi Lietuvos šaulių sąjunga įsipareigoja skatinti ir informuoti mokytojus ir mokinius apie galimybes įsitraukti į Lietuvos šaulių sąjungos veiklą, inicijuoti ir remti jaunųjų šaulių būrelių veiklą mokyklose ir dalyvauti joje, organizuoti bendrą Lietuvos šaulių sąjungos, vaikų ir jaunimo veiklą.

Bendradarbiavimas tarp Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijų ir Lietuvos šaulių sąjungos iki šiol vyko pagal 2008 m. pasirašytą trišalę sutartį. Atnaujinta sutartis yra konkretesnė, atitinkanti šių dienų keliamus iššūkius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė