G. Kirkilas kitą savaitę lenkams žada istorinę dieną (video) (21)

Renatai Vidtman ir Gediminas Kirkilas | „Znad Wilii“ laidos stop kadras

Gediminas Kirkilas | „Znad Wilii“ laidos stop kadras

Lapkričio 25 d. Gediminas Kirkilas kalbėdamas per Radio stotį „Znad Wilii“ laidos „Politikos salonas“ vedėjai Renatai Vidtman žadėjo, kad kitą savaitę Seimas priims jo ir Irenos Šiaulienės teikiamą Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą XIIP-1653, kuriuo ketinama  oficialiuose  Lietuvos Respublikos dokumentuose įteisinti vardų ir pavardžių rašymą ir ne valstybine kalba įrašo valstybine kalba sąskaita.

G. Kirkilas teigia, kad nuo  pavardžių rašybos nelietuviškais rašmenimis įteisinimo priklauso ar Lietuva turės gerus santykius su Lenkija. Pasak jo, tai, kad iki šiol nėra  įteisinta „originali pavardžių rašybą dokumentuose“, blogina santykius su kaimynine Lenkija.

„Originalios pavardžių rašybos klausimas iškeltas, jis jau apyvartoje, dėl to įvyko daugybė nesusipratimų mūsų santykiuose su kaimynais. Reikia kalbėti atvirai, be to vyktų dar blogesni dalykai, kurie Lietuvos ir Lenkijos santykių artimumą dar labiau paaštrintų. Apsimesti, kad čia nieko nevyksta, ir dar dešimt metų galime svarstyti – aš taip nemanau“, – G. Kirkilo žodžius cituoja BNS.

Įtampą dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos Respublikos oficialiuose dokumentuose jau daug metų kelia Lenkijos politikai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) nacionalistai reikalaujantys, kad lenkakalbių Lietuvos piliečių pasuose vardai ir pavardės būtų įrašyti ne valstybine lietuvių kalba o lenkiškai.

G. Kirkilas atsako į radijo stoties „Znad Wilii“ laidos „Politikos salonas“ vedėjos klausimą „Kaip vertinate Jūs dabartinius mūsų santykius su Lenkija?“:

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė