V. Simulikas. Kantrybės taurė perpildyta – būtina grąžinti mirties bausmę (6)

Valerijus Simulikas | simulik.lt nuotr.

Valerijus Simulikas | simulik.lt nuotr.

Pritardamas Mantui Varaškai „Palaikau mirties bausmę“ nuo šiandien imuosi iniciatyvos telkti Seimo narius, pritariančius mirties bausmės grąžinimui, pradėti konsultacijas su teisininkais.

Žinau, lengva nebus. Iniciatyvų būta ir anksčiau, bet visos jos užgniaužtos. Susivienysime, bus kitaip.

Humanizmą galima taikyti klystantiems ar suklydusiems. Bet humanizmas turi baigtis ten, kur peržengiamos protu suvokiamos ribos – įvykdoma iš anksto suplanuota, brutali žmogžudystė, žiauriai kankinant ir prievartaujant.

Visiems, kurie Lietuvą dėl siekių grąžinti mirties bausmę išskirtiniais atvejais, prilygina Somaliui ir Baltarusijai, atsakau – demokratinėje JAV taip pat taikoma mirties bausmė.

Visiems, besiremiantiems 1998 metų Konstitucinio Teismo sprendimu ir Seimo sprendimu, kuriais mirties bausmė Lietuvoje panaikinta, atsakau – perskaitykite visą Konstitucinio Teismo nutarimą, nes jame labai aiškiai parašyta: „svarbu ne tik išspręsti klausimą, galima panaikinti mirties bausmę ar ne, bet ir realiai užtikrinti žmonių saugumą“.

Lietuvoje realiai užtikrinamas žmonių saugumas? Mūsų dukros, seserys deginamos bagažinėse, pjaustomos gabalais, prievartaujamos ir galiausiai nužudomos. Tai kartojasi nuolat. Tai ko vertas Konstitucinio teismo nutarimas?

Kantrybės taurė perpildyta – itin žiaurios, suplanuotos žmogžudystės nuolat sudrebina valstybę. Mano pozicija paremta ne emocijomis, pigaus populizmo niekada nesivaikiau, darbai ir veiksmai buvo nuoseklūs. Prieš 5 metus įgyvendinau savo idėją – kartu su bendraminčiais Šiauliuose įsteigėme savanoriškus saugos būrius. Iki šiol tai vienintelė tokia asociacija Lietuvoje, kurios tikslas – saugesnis žmonių gyvenimas. Kad mūsų vaikai, tėvai, žmonos ir vyrai būtų saugūs.

Taip, Lietuva yra ratifikavusi Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos protokolą dėl mirties bausmės panaikinimo. Tai nubraukime šiuo dokumentu ašaras žiauriai nužudytųjų artimiesiems ir prikelkim aukas iš anapus. Negalite ar nedrįstate?

Lietuva be piliečių pritarimo priėmė įsipareigojimus dėl mirties bausmės panaikinimo. Laikas pasitikrinti, ar piliečiai pritaria tokiam sprendimui. Eisime iki galo. Jei reikės, rengsime ir referendumą.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. Pikc:

  Neleis rengti referendumo (nes jo rezultatus nelabai sunku nuspėti) – sakys, “eurosajūzas supyks” – ir dar rusų agentu apšauks. 🙂

 2. Nieko naujo:

  Kai nori patekti prie valdžios lovio, tai kalba tai, ką nori žmonės girdėti. Patekę prie lovio, pamiršta savo norus ir priešrinkimines kalbas.

 3. )..(:

  pirmiausia reikia sutvarkyti teisine sistema,nes gi matom ka dabar nuteisia ir ka isteisina,o tik po to reikalauti mirties bausmes sugrazinimo.

 4. vabalas:

  Dundukas ir tiek. Šiaulių savisaugos būriais giriasi dar… Paklausk ką šiauliečiai apie tai mano.

 5. Žaltys:

  Ir mane nervas ima: va sugražins Simulikas mirties bausmę, o kas nuspaus gaiduką???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė