Prancūzija paskelbė atidedanti „Mistral“ perdavimą Rusijai (video) (2)

military-today.com nuotr.

military-today.com nuotr.

Lapkričio 25 d. Prancūzijos prezidentūros spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kad prezidentas Fransu Olandas (Francois Hollande) mutarė atidėti pirmojo „Mistral“ tipo malūnsparnių nešėjo pristatymą Rusijai. Paskelbtame Prancūzijos prezidentūros pareiškime pažymima, kad dėl dabartinės padėties Ukrainos rytuose, laivo perdavimas yra atidedama „iki atskiro pranešimo“.

Savo ruožtu Rusija pareiškė, kad veiks griežtai laikydamasi sutarties su Prancūzija dėl laivų gamybos ir kreipsis į teismą jeigu laivas nebus perduotas. „Rusija veiks laikydamasi sutarties raidės. Jeigu neatiduos, teisimės ir reikalausime baudžiamųjų sankcijų. Rusijos pusės elgesys yra griežtai reglamentuotas pasirašytoje sutartyje“, – sakė Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Jurijus Borisovas.

Malūnsparnių nešėjų „Mistral“ sutartis buvo pasirašyta 2011 m. liepos 17 d. Peterburgo ekonominiame forume. Pagal šią sutartį, Prancūzija įsipareigojo Rusijai pagaminti du desanto operacijoms pritaikytus laivus sraigtasparnių nešėjus, galinčius gabenti iki 16 sraigtasparnių, keturis amfibinius jūrų desanto laivus, 13 tankų, 450 karių ir turinčius įrengtą ligoninę. Sandorio suma sudaro 1,2 milijardus eurų (4,14 mlrd. litų). Pagal šią sutartį Rusija turėjo gauti pirmąjį laivą šių metų lapkričio 14 d.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

  1. Bartas:

    Stebūklas . Prancūzai atsigręžė į Europą, į Vakarus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė