Mokslinių tyrimų laivui iškilmingai suteiktas „Minties“ vardas (video) (1)

Prezidentė D. Gryvbauskaitė laive „Mintis“ | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Prezidentė D. Gryvbauskaitė laive „Mintis“ | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lapkričio 25 d., antradienį uostamiestyje įvyko Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo vardo suteikimo iškilmės. Pirmasis specialiai moksliniams tyrimams Lietuvoje pastatytas laivas gavo „Minties“ vardą.

Iškilmėse dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

„Šiandien į gyvenimą išleidžiamas modernus laivas „Mintis” užtikrins laisvę mokslinei veiklai ir padės mums įsitvirtinti Europos jūrinių tyrimų ir inovacijų erdvėje“, – iškilmėse sakė šalies vadovė.

Pasak šalies vadovės, „Mintis“ ne tik praplės jūrinių tyrimų ribas, bet ir suteiks mokslininkams galimybę glaudžiau bendradarbiauti su verslu vykdant stambius atsinaujinančiosios energetikos, inžinerinių komunikacijų projektus. Laivas bus naudojamas jūros dugno, vandens užterštumo, palaidoto cheminio ginklo rajonų taršos tyrimams, žvejybos ir saugios laivybos srityse.

httpv://youtu.be/QX2XMULCIlc

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, mokslinių tyrimų laivas atneš neabejotiną naudą Baltijos jūrai, jo galimybės leis įgyvendinti siekį skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, mokslo pritaikymą šalies ūkio poreikiams, leis Lietuvai aktyviai dalyvauti tarptautiniuose jūrinių tyrimų projektuose.

Laivas „Mintis“ – pirmoji ir vienintelė tokia daugiafunkcė laboratorija Baltijos šalyse. Ja galės naudotis ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių mokslininkai. Prezidentės teigimu, Lietuva privalo išnaudoti kaip įmanoma daugiau jūros teikiamų galimybių.

Laive, kurio vertė 33,5 mln. litų, įrengtos dvi stacionarios laboratorijos geologiniams, biologiniams ir fizikiniams bei cheminiams tyrimams atlikti. „Minties” įgulą sudarys 6 nariai. Į mokslines ekspedicijas taip pat galės plaukti 12 mokslininkų.

Naujasis unikalus Baltijos jūroje mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ pasižymi daugiafunkcinėmis jūrinių tyrimų galimybėmis. Klaipėdos universiteto mokslininkai juo galės tirti visus jūros komponentus: tėkmes, vandens fizines ir chemines savybes, biologinius objektus, jūros dugną.

Laivas bus naudojamas tiek moksliniams tikslams, tiek įvairių jūrinio sektoriaus veiklų poreikiams tenkinti: vykdyti jūrinės aplinkos monitoringą, žuvų išteklių tyrimus, reaguoti į taršos incidentus, vykdyti palaidoto cheminio ginklo rajonų taršos monitoringą ir kita. Šis laivas prisidės prie jūrų ūkyje planuojamų stambių infrastruktūros projektų bei padės įgyvendinti ES jūrų politikos siekius.

Naujas mokslinių tyrimų laivas yra sudėtinė Jūrinio mokslo, studijų ir verslo slėnio branduolio kūrimo dalis. Iš viso šiam Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamam ES struktūrinių fondų projektui numatyta apie 65 mln. litų.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė