Ką galiu vežtis lėktuvo bagaže? (0)

„Air Lituanica“ nuotr.

„Air Lituanica“ nuotr.

Skrydis lėktuvu leidžia ne tik iš paukščio skrydžio pasimėgauti panorama, bet ir pasiekti reikiamą pasaulio vietą greičiau nei bet kuria kita transporto priemone. Kad kelionė nesukeltų problemų ir oro uoste nereikėtų sugaišti daugybės laiko prie patikrinimo punktų – labai svarbu dar būnant namuose atidžiai peržiūrėti pasirinktos avialinijos rankinio ir registruoto bagažo reikalavimus. Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ dalijasi savo patirtimi ir pateikia keletą patarimų, kuriais vadovaujantis reikėtų susikrauti lagaminą.

„Kiekvienos avialinijos vienas iš tikslų – sukelti kuo mažiau rūpesčių keleiviui ir pateikti kuo daugiau būtinos informacijos – ką galima ir ką draudžiama vežtis lėktuvu skelbiama ir internetinėse svetainėse, ir oro uostuose esančiuose informaciniuose stenduose. Visgi tiek įprastų, tiek netikėčiausių užklausų dėl bagažo sulaukiame gana dažnai“, –  Komercijos direktorius Simonas Bartkus.

Kad ruošiantis kelionei ir kraunantis lagaminus keleiviams kiltų mažiau abejonių dėl lagamino dydžio tinkamumo ir dėl tam tikrų daiktų leidimo vežtis, Europos Komisijos reglamentas 2010 m. kovo 4 d. paskelbė aviacinės saugos taisykles, kuriomis vadovaujantis ir reikėtų krautis lagaminus.

Draudžiami vežtis daiktai. Į bet kokio dydžio registruotą arba rankinį bagažą negalima dėtis: ginklų ir kitų daiktų, galinčių iššauti, svaiginamųjų įtaisų, smailių ir aštriabriaunių daiktų, darbo įrankių, kuriais galima sunkiai sužaloti lėktuvo salone esančius žmones bei bet kokių sprogstamųjų arba labai lengvai užsidegančių medžiagų.

Skysčiai. Visose taisyklėse yra nurodyti specialūs reikalavimai rankiniame bagaže esantiems skysčiams – visi 100 ml talpos neviršijantys skysčiai turi lengvai tilpti į vieną permatomą, ne didesnį nei 1 litro talpos, užsegamą plastikinį maišelį. Didesnės nei 100 ml talpos skysčių buteliukai negali būti vežami rankiniame bagaže.

Sporto įranga. Speciali sporto įranga priimama kaip registruotas bagažas ir yra apmokestinama priklausomai nuo svorio ir dydžio, atsižvelgiant į specialias kategorijas. Iki tam tikro svorio gali būti gabenama golfui arba nardymui skirta įranga, dviratis, snieglentė, banglentė. Tačiau aviakompanija gali atsisakyti gabenti šią įrangą, jeigu ji yra netinkamai supakuota. Taip pat kai kurios kompanijos atsisako gabenti sklandytuvus, kajakus, kartis, ietis ar kitas neįprastesnes sporto įrangas. Priklausomai nuo orlaivio tipo, keleivio sporto įranga gali tiesiog netilpti, t. y. būti per didelė, todėl norint skraidinti nestandartinio dydžio įrangą, svarbu pasitikslinti, ar tikrai Jūsų įranga gali skristi su Jumis.

Muzikos instrumentai. Muzikos instrumentai dažniausiai yra gabenami lėktuvo salone. Didžioji dalis aviakompanijų smulkius muzikos instrumentus, kurie atitinka keleivių rankinio bagažo išmatavimus ir svorį, leidžia gabentis nemokamai. Už didesnių muzikos instrumentų gabenimą teks sumokėti papildomai. Kadangi daugelis aviakompanijų didesnius muzikos instrumentus leidžia gabentis tik išpirkus papildomą vietą lėktuve, gabenimo sąlygas svarbu pasitikslinti su aviakompanija dar iki skrydžio, ar tikrai instrumentas gali skristi su Jumis ir kiek tai kainuos.

Gyvūnai. Gyvūnų skrydžiai yra apmokestinami. Kai kurios avialinijos leidžia mažus gyvūnėlius skrydžio metu laikyti salone, o kitos laikosi griežtų taisyklių ir leidžia gyvūnams skristi tik specialiuose transportavimo narvuose, kurie laikomi bagažo skyriuje. Taip pat reikalaujama pateikti informaciją apie gyvūną – tam tikrus dokumentus, kuriuos galima gauti apsilankius pas veterinarą. Lėktuve yra ribotas skaičius gyvūnams, todėl prieš perkant bilietą, rekomenduojama pasikonsultuoti su aviakompanijos specialistu.

Vežimėliai ir ramentai. Vežimėliai, skirti vaikams iki dviejų metų ar neįgaliems žmonėms bei ramentai yra skraidinami nemokamai. Dėl šių daiktų jokių problemų negali kilti. Šie daiktai į orlaivio saloną neimami – juos reikia sulankstyti ir priduoti prie registracijos stalų arba į bagažą (išskyrus ramentus).

„Nepaisant gana aiškiai išdėstytų taisyklių, keleiviams vis dar dažnai kyla klausimų dėl smulkių daiktų ar veiklos su jais, pavyzdžiui: ar galima lakuotis nagus lėktuvo salone, ar galima vežtis orinį pistoletą ir t.t. Nors tokie klausimai gali stebinti, tačiau yra šalių, kuriose keleiviui kartu su savimi lėktuve leidžiama turėti mirusiojo palaikus tam skirtuose konteineriuose, parašiutus, mezgimo virbalus bei adatas, meškeres ir pan.“, – sako S. Bartkus.

Reikalavimai bagažo dydžiui, leistinų ir neleistinų daiktų sąrašui keliami ne veltui. Norint maksimaliai užtikrinti patogų ir saugų skrydi svarbu, kad ne tik įgulos nariai ir oro uosto darbuotojai bendradarbiautų tarpusavyje, bet ir keleiviai prisidėtų prie sklandžios ir sėkmingos kelionės.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė