Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia į paskaitą apie XIX–XX a. Vilniaus grindų puošybą (0)

ketv_kult_isto_vaka1_Page_1

LNM nuotr.

Lapkričio 27 d. 17 val. Vilniuje, Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje, Arsenalo g. 3, paskaitą „Grindų dekoras XIX a. – XX a. pradžios Vilniaus interjeruose“ skaitys humanitarinių mokslų daktarė menotyrininkė Dalia Klajumienė.

Grindų dangų spalva, medžiagų specifika ir ornamentika yra itin svarbūs veiksniai, prisidedantys prie interjerų estetinės raiškos ir visumos vaizdo konstravimo. Išsamūs pastarųjų metų tyrimai parodė, kad būtent XIX a. antrojoje pusėje – XX a. pradžioje interjeruose imta plačiai naudoti neseniai išrastas arba nenaujas, bet tuo metu vėl išpopuliarėjusias medžiagas, kurių specifika ir dekoras lėmė kitų puošybos elementų ornamentikos ir spalvinio sprendimo kaitą. Tai linoleumas, keraminės plytelės ir kitos XIX a. antrojoje pusėje – XX a. pradžioje sukurtos medžiagos, tokios kaip mozaikinis betonas, ksilolitas, kamštinė grindų danga ir panašiai. Šalia naujųjų medžiagų tradicine grindų puošmena per visą šį laikotarpį išliko dekoratyvios ir patvarios medinės grindys – parketas.

Paskaitoje, remiantis Vilniaus gyvenamųjų namų tyrimais, bus vaizdžiai parodyta tradicinių ir naujų grindų dangų specifika, paplitimas, madų kaita, pristatyti vietiniai ir kitų kraštų grindų dangų gamintojai, jų gaminių savitumai.

ketv_kult_isto_vaka1_Page_1ketv_kult_isto_vaka1_Page_2

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė