J. Olekas: Didinsime paramą Ukrainai (2)

Lietuvos Krašto apsaugos ir Ukrainos gynybos ministro susitikimas | kam.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos ir Ukrainos krašto apsaugos ministrų susitikimas | kam.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lapkričio 24 d. Kijeve krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak) aptarė saugumo situaciją Ukrainoje, galimą Lietuvos paramą stiprinant Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, bendradarbiavimą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG formatu.

J. Olekas informavo Ukrainos gynybos ministrą apie Lietuvos pasirengimą kitais metais didinti paramą Ukrainai, koncentruojantis į bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados projekto įgyvendinimą. „Bendra Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos brigada leis Ukrainos kariuomenei perimti Lietuvos ir Lenkijos integracijos į NATO patirtį ir padės Ukrainai plėtoti efektyvias karines pajėgas“, – susitikime kalbėjo J. Olekas.

Ministras J. Olekas taip pat informavo gen. plk. S. Poltoraką, kad Lietuva yra pasirengusi kitais metais organizuoti Ukrainos kariuomenės specialistų mokymus ir keistis patirtimi plėtojant karių reabilitacijos sistemą, skirtą kariams grįžusiems iš misijų. 2015 metais Lietuva priims lengvai sužeistus Ukrainos karius į Lietuvos kariuomenės Karių reabilitacijos centrą.

Klabėdamas apie kibernetinį saugumą, ministras J. Olekas pasiūlė Ukrainos gynybos ministrui pasidalyti Lietuvos patirtimi kovojant su kibernetinėmis grėsmėmis plėtojant nacionalinę kibernetinio saugumo sistemą.

Susitikimo metu ministras J. Olekas paminėjo Lietuvos pasiūlytą iniciatyvą kartu su Šiaurės ir Baltijos šalimis paremti Ukrainą vykdant gynybos sistemos reformas.

Ministras J. Olekas taip pat akcentavo Lietuvos ir Ukrainos bendrų pratybų svarbą, siekiant kartu atsakyti į saugumo iššūkius. „Kviečiame Ukrainos karius dalyvauti pratybose Lietuvoje ir esame pasiruošę patys dalyvauti Ukrainoje vyksiančiose pratybose“, – susitikime kalbėjo J. Olekas.

Krašto apsaugos ministras J. Olekas taip pat padėkojo Ukrainos gynybos ministrui už ukrainiečių karių dalyvavimą Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje, kuriai vadovavo Lietuva.

Lietuva kasmet finansuoja Ukrainos karių studijas Lietuvos karinio rengimo įstaigose ir Baltijos gynybos koledže rengiamuose mokymuose. Daugiau nei 30 Ukrainos karių šiemet bus baigę puskarininkių rengimo kursus Lietuvos kariuomenės mokykloje. Lietuvos kariuomenė taip pat padėjo kariniu lėktuvu į Lietuvą pargabenti sužeistuosius antiteroristinės operacijos Ukrainoje dalyvius. Didžioji jų dalis po gydymo civilinėse gydymo įstaigose jau baigia reabilitaciją karių reabilitacijos centre Druskininkuose.

Lietuva su Ukraina gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2000 metų. 2007–2013 m. Lietuvos ir Ukrainos kariai kartu tarnavo NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovautoje Provincijos atkūrimo grupėje Goro provincijoje Afganistane, Lietuvos vadovautoje oro pajėgų mokymo grupėje Kandahare, Afganistane.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė