Trečioji V. Kubiliaus premija skirta literatūros kritikui M. Šidlauskui (0)

M.Šidlauskas (centre). Plungės sav. nuotr.

M.Šidlauskas (centre). Plungės sav. nuotr.

Trečioji literatūros kritikams teikiama Vytauto Kubiliaus premija, kuri bus įteikta Lietuvių literatūros ir tautosakos institute Vilniuje, šiemet skirta Klaipėdos universiteto docentui dr. Marijui Šidlauskui.

M. Šidlauskas įvertintas už profesionalumą ir refleksijų svarbą, pranešė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.

Vytauto Kubiliaus premiją 2012 m. įsteigė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.  Ji teikiama minint mokslininko gimtadienį.

Premija siekiama išryškinti  literatūros kritikų ir mokslininkų darbo prasmę – būti tarpininkais tarp rašytojų ir skaitytojų, formuluoti literatūros kriterijus, skleisti šiuolaikinę literatūrą. Premiją skiria komisija, sudaryta iš vienuolikos literatūros kritikų ir mokslininkų iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvos rašytojų sąjungos, aukštųjų mokyklų lituanistinių katedrų.

2012 m. laureatas – Valdemaras Kukulas (po mirties) už naujausios lietuvių literatūros apžvalgas, išspausdintas literatūros ir kultūros leidiniuose 2011 metais.

Pernai – Virginijus Gasiliūnas už literatūros istorijos ir kasdienio jos gyvenimo kritinę refleksiją asmeniniame tinklaraštyje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė