R. Masiulis: Dujos iš Klaipėdos SGD terminalo ateityje galėtų pasiekti Ukrainą (0)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Lietuva yra pasirengusi dalytis patirtimi su Ukraina siekiant energetinės nepriklausomybės. O 2018 metais Ukrainą galėtų pasiekti dujos iš suskystų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje. Tai pabrėžė energetikos ministras Rokas Masiulis, kalbėjęs Lietuvos ir Ukrainos prezidentų tarybos posėdyje.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka šiandien (lapkričio 24 d.) Kijeve pirmininkavo septintajam Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Tarybos posėdžiui, kuriame aptartos konkrečios priemonės, kuriomis Lietuva galėtų padėti šiai šaliai įgyvendinti būtinas reformas ir užtikrinti savo ir viso regiono saugumą.

„Mes jau suteikėme Ukrainos pusei visus išverstus teisinius ir techninius dokumentus, susijusius su suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statyba. Mes taip galime padėti pastatyti tokį terminalą. Mes pradedame tiesti dujotiekį į Lenkiją. Per šią šalį mes galėtume tiekti SGD į Ukrainą, kai bus sustiprintos jungtys“, – kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis.

Ministro teigimu, SGD iš Klaipėdos į Ukrainą galėtų būti pradėtos tiekti 2018 metais.

Lietuva taip pat yra pasiruošusi padėti Ukrainai ginti šalies interesus nuo monopolininkų piktnaudžiavimo, didinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą bei energijos efektyvumą.

„Energetinė nepriklausomybė gali būti pasiekiama tik turint politinį užsispyrimą (gerąja prasme) ir nesidairant atgal“, – kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė