Sirvėtos pažintiniame take įsikūrė baltų dievų simboliai (2)

Sirvėtos regioninio parko direkcijos nuotr.

Sirvėtos regioninio parko direkcijos nuotr.

Sirvėtos regioniniame parke baigiamas įrengti naujas pažintinis takas, kuriuo vaikštant galima bus sužinoti apie baltų mitologiją. Pasivaikščioti pažintiniu taku bus kviečiama tiesiai iš lankytojų centro ekspozicijos, kurios tema irgi  – „Mitologija“.  Šis kraštas garsėja legendomis, beveik apie kiekvieną įdomesnį medį, kalvą ar ežerą yra sukurta mitų…

Sirvėtos regioninio parko direkcijos vyriausiasis specialistas Pavel Trusov papasakojo, kad einant taku galima bus pamatyti 17 skulptūrų, kuriose pavaizduotos senosios baltų dievybės – Perkūnas, Žemyna, Medeina ir kiti. Ypatingas dėmesys skirtas baltų pasaulėžiūrai į gamtą.

Iš įrengtų pažintinio tako stendų lankytojai galės gauti informacijos apie tų dievybių reikšmę, atsikvėpti ant įrengtų suolų. Sirvėtos regioniniame parke iki šiol tokios paskirties pažintinių takų nebuvo.

Tako pradžia yra šalia Sirvėtos regioninio parko lankytojų centro. Šioje vietoje statomos kelios skulptūros, stendai, rodyklės. Visame parke puikiai sutvarkyta lauko informacinė sistema: pastatyti stendai, nuorodos.

Visa tai suteikia naudingos informacijos ir kiekvieną nuveda prie norimo aplankyti objekto, neleidžia paklysti keliaujantiems pėsčiųjų ar dviračių takais, o poilsiui skirta infrastruktūra suteikia galimybę atsipūsti gražiose regioninio parko vietose.

Pažintinis takas „Mitologija“ rengiamas pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas. III etapas“, kurį vykdo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su Sirvėtos regioninio parko direkcija.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė