Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena (0)

kam.lt, A.Pliadžio nuotr.

kam.lt, A.Pliadžio nuotr.

Lapkričio 23 d., minint Lietuvos kariuomenės dieną, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks iškilminga karių rikiuotė ir karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės. Rikiuotėje dalyvaus per 400 Lietuvos karių. Prie jų prisijungs ir šiuo metu Lietuvoje bendrose pratybose su Lietuvos kariais dalyvaujantys užsienio šalių kariai.

Iškilmingoje rikiuotėje ir parade Vilniuje be Lietuvos karių taip pat dalyvaus ir šiuo metu Lietuvoje dislokuoti JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos, Vengrijos kariuomenės 5-ios Bocskai  Istvan pėstininkų brigados ir Danijos kariuomenės 1-ios divizijos kariai. Iš viso rikiuotėje bus apie 100 užsienio karių.

Su švente karius sveikins šalies vadovybė, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, renginį kviečiami užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė, vilniečiai ir miesto svečiai.

Lietuvos kariuomenės dienos proga didžiuosiuose šalies miestuose vyks įvairūs renginiai – iškilmingos karių rikiuotės, ginkluotės ir technikos parodos, apdovanojimų ceremonijos, šventiniai koncertai.

1918 m. lapkričio 23 d. Lietuvos ministras pirmininkas, krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministras A. Voldemaras pasirašė įsakymą Nr. 1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti pirmąjį Lietuvos kariuomenės pulką. Ši data laikoma oficialia Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena.

Lapkričio 23-24d. Lietuvos kariuomenės dienos renginių Vilniuje,  Kaune,  Šiauliuose, Kretingoje  programa:

Vilnius:

Lapkričio 23 d.

12 val. – Iškilminga rikiuotė Katedros aikštėje ir paradas Gedimino prospekte iki Nepriklausomybės aikštės.

21 val. – Šventinis koncertas Lietuvos kariuomenės dienos proga per Lietuvos televiziją (LRT TV). Žinomi Lietuvos atlikėjai ir sportininkai sveikins Lietuvos karius.

Kaunas:

Lapkričio 23 d.

10.00 val. – Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje.

11.00 val. – Memorialinės lentos Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadui Vladui Putvinskiui-Pūtviui atminti atidengimo ceremonija prie LŠS būstinės Kaune (Laisvės al. 34);

12.00 val. – Iškilmingas minėjimas ir Kauno įgulos vienetų vėliavų grupių rikiuotė, Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ir gėlių padėjimas prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo.

16.00 val. – Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos nuleidimo ceremonija.

10.00−17.00 val. – Vytauto Didžiojo karo muziejaus nemokamas lankymas.

Lapkričio 24 d.

8.00−17.00 val. Edukacinis projektas „Pabūk kariu vieną dieną“ Prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune (Karaliaus Mindaugo pr.49).

Šiauliai:

Lapkričio 23 d.

11 val. – Šv. mišios Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje.

11.50 val. – Karinių oro pajėgų, Kanados ir Portugalijos karių rikiuotė prie šv. Ignaco Lojolos bažnyčios, paradas iki Prisikėlimo aikštės pėsčiųjų bulvaru, Varpo gatve ir Aušros alėja.

12 val. – Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas Prisikėlimo aikštėje.

12.50 val. – kariuomenės dienos proga karius ir visus susirinkusius sveikins NATO oro policijos misiją atliekantys Portugalijos kariai su naikintuvais F-16 ir Kanados kariai su naikintuvais F-18.

13 val. – Karių rikiuotė žygiuoja iš Prisikėlimo aikštės Laisvės alėja iki Šiaulių kultūros centro koncertų salės.

Kretinga:

Lapkričio 23 d.

12 val. – Iškilminga rikiuotė ir Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas Rotušės aikštėje.

12.40 val. – pradeda veikti karinis miestelis, karinės technikos paroda.

12.50 val. – parodos atidarymo ceremonija.

13.15 val. – karių parodomoji programa.

14.00 val. – Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologų pasirodymas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė